Kupujemy legginsy do biegania

Moda Porady

Kupujemy legginsy do biegania

Spodnie, które są zaprojektowane dla biegaczy na ogół różnią się od tych klasycznych, dresowych, przeznaczonych do innego rodzaju ćwiczeń. Warto dodać, że szyje się je z materiałów lepiej przepuszczających powietrze oraz umożliwiających transportowanie potu na zewnątrz. Jednocześnie często spodnie tego typu dobrze osłaniają od wiatru. W sklepach można znaleźć nawet modele wodoodporne. W przypadku spodni przeznaczonych o biegania istotny jest także ich fason – niekrępujący ruchów i dopasowujący się do tzw. „biegowego kroku”.

Wygoda najważniejsza

Legginsy z kolei cechuje maksymalne przyleganie do ciała – także ułatwiające poruszanie się. Są one wykonane z materiałów najwyższej klasy i podobnie jak spodnie – mają za zadanie chronić przed wiatrem, ale i wilgocią, a zarazem umożliwiać wydalanie potu na zewnątrz oraz oddychanie skóry. Noszenie legginsów wiąże się z większą ekspozycją figury – decydując się na trening w tego typu stroju na pewno bardziej przyciągamy spojrzenia. Nie jest to dobra propozycja dla osób z kilkoma kilogramami nadwagi, bądź kompleksami na tle swojego ciała. Jednak po to biegamy, by owe ciało kształtować – toteż można potraktować legginsy i związane z nimi pokazywanie ciała za jeszcze jeden rodzaj motywacji. Poza tym w ofercie sklepów sportowych nie brakuje modeli rzeźbiących sylwetkę – od brzucha aż po uda, i to zarówno w wariantach dla kobiet, jak i mężczyzn.

Zalety legginsów

Legginsy są niewątpliwie mniej uniwersalne niż spodnie. Warto jednak dodać, że choć ma to swoją zaletę, bo używamy ich jedynie do treningu. Zalety legginsów przeważają nad tymi, subiektywnie pojętymi, wadami. Przede wszystkim umożliwiają one maksymalną swobodę ruchu, są też wygodniejsze niż spodnie do biegania. Dokonując wyboru odzieży sportowej warto zdawać sobie sprawę z tych jakże ważnych kwestii, które będą miały znaczący wpływ na nasze zadowolenie z uprawianej aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz