Salon z biokominkiem

Kilka słów o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Porady

Ubezpieczenia komunikacyjne należą do najbardziej w naszym kraju popularnych. Jaką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowały działające w naszym kraju firmy ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Muszą je wykupić nie tylko właściciele samochodów, ale także innych pojazdów mechanicznych, które zostały w Polsce zarejestrowane. W ramach tego ubezpieczenia każde towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia taki sam zakres ochrony. Warunki tego ubezpieczenia zostały uregulowane nie tylko ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, ale także zapisami w ustawie o Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Wybór ubezpieczyciela nie więc znaczenia. Jedynym kryterium, którym można sugerować się przy wybieraniu towarzystwa ubezpieczeniowego jest cena polisy.

Ubezpieczenia autocasco

To ubezpieczenia dobrowolne, które zapewnia właścicielowi samochodu możliwość ubiegania się o odszkodowanie na przykład, gdy zostanie on skradziony lub uszkodzony. Samochód nie musi zostać uszkodzony przez osobę trzecią, odszkodowanie zostanie wypłacone także wtedy, gdy uszkodzi go właściciel.  Zakres ubezpieczenia AC można dopasować do swoich potrzeb. Najczęściej polisę autocasco kupują właściciele drogich i nowych modeli samochodów. Dla właścicieli starszych modeli, które są przedstawiają mniejszą wartość, ubezpieczycieli przygotowali Mini Casco z ograniczonym zakresem ochrony, ale za to za niższą składkę.

Kilka słów o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

To także ubezpieczenie dobrowolne. Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie, gdy kierowca lub pasażerowie samochodu odniosą poważny uszczerbek na zdrowiu. Odszkodowanie przysługuje także na wypadek śmierci. Dobra polisa NNW powinna zapewniać pokrycie kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją. Zapewnia ochronę nie tylko w czasie jazdy, ale także podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, postoju, pakowania bagaży. Niskie składki powinny zachęcać do jego wykupienia.