Elementy, które sprawią, że rosną szanse na udostępnienie posta

Porady

Najwięcej użytkowników ma założony profil na Facebooku. Spora liczba użytkowników tego portalu zamieszcza kolejne wpisy z myślą, że zostaną one udostępnione. Bardzo często osoby te czują się rozczarowane, ich postów nikt nie udostępnia. Zobaczmy, jakie elementy należy zawrzeć w poście, aby zwiększyć szanse na jego udostępnienie.

Postaw wyzwanie

Jest to bardzo prosta strategia, która przynosi bardzo dobre efekty. Nawet najbardziej prosta zagadka matematyczna doskonale się sprawdza. Przybywa osób, które rozwiązują ją i dzielą się wynikiem. Wywiązuje się żywiołowa dyskusja pomiędzy użytkownikami o to, który z otrzymanych wyników, czy która odpowiedź są prawidłowe.

Elementy, które sprawią, że rosną szanse na udostępnienie posta

Zamieść emocjonującą historię

To kolejny sposób, aby zamieszczony przez nas na Facebooku post zyskał dużą liczbę udostępnień. Wystarczy, że przedstawimy historię, którą zaczerpnęliśmy z życia jakiejś osoby. Co ciekawe, nie musi to być interesująca historia, ważne jest, aby wywoła ona jakieś emocje. Zdaniem wielu osób najlepsze efekty przynosi zamieszczenie historii, która sprawia, że serce zaczyna bić szybciej. Bardzo dobre efekty wywołują opowieści, które wzruszają do łez. Efekt zbliżony wywołują także historie, które skłaniają do przemyśleń i refleksji. Pamiętajmy też o tym, że historie wzruszające są bardzo łatwo i na długo zapamiętywane. W efekcie zwiększają się szanse na to, że konto będzie odwiedzane częściej, a co za tym idzie rosną szanse na to, że wpisy będą udostępniane.

Sięgaj po emotikony

Obecność emotikona ma ogromne znaczenie dla udostępnienia postu. Bardzo mało użytkowników ma tego świadomość. Jeżeli zależy nam na tym, aby większa liczba osób udostępniła nasz post, nie możemy zapomnieć o użyciu emotikonów. Nie ma chyba bardziej prostego, ale jednocześnie skutecznego sposobu na zwiększenie udostępnień. Wpis, w którym są emotikony jest bardziej przyjazny, wywołuje interakcję. Pamiętajmy jednak, aby emotikonów nie było zbyt dużo, wskazany jest umiar. Możemy bowiem osiągnąć efekt odwrotny niż zamierzaliśmy.