Co zrobić, aby mięć więcej udostępnień na Facebooku?

Porady

Wśród użytkowników Facebooka sporo jest takich, którzy wstawiając kolejne posty mają nadzieję, że zostaną one udostępnione. Często jednak są rozczarowani. Co mogą zrobić ci, którym zależy na zwiększeniu szans na udostępnienie?

Właściwy moment dodania postu

O tym, że moment dodania postu ma bardzo duży wpływ na to, czy zostanie on udostępniony wie bardzo niewielka liczba użytkowników Facebooka. Osoby, które zdecydują się zamieścić post o nawet bardzo atrakcyjnej treści w czasie, gdy większość użytkowników pracuje lub śpi, mają bardzo małe szanse na to, że ich wpis zostanie udostępniony. Z badań i danych statystycznych jasno wynika, że osoby, którym zależy na dużą ilość udostępnień powinny zamieszczać nowe wpisy w soboty i niedziele. Z kolei najlepsze godziny to od 16.00 do 17.00 oraz od 19.00 do 21.00.

Dodawaj emotikony

Emotikon, który znajdzie się w treści wpisu ma ogromne znaczenie dla jego udostępnienia. To bardzo prosty krok do tego, aby mieć znacznie więcej udostępnień. Wpis, w którego treści znajdą się emotikony wydaje się bardziej ciepły i optymistyczny. Sięgnięcie po emotikona to również sposób na uatrakcyjnienie wpisu. Ale uważajmy, aby nie przedobrzyć z ich ilością.

Co zrobić, aby mięć więcej udostępnień na Facebooku?

Umieść wyzwanie

To również bardzo prosty krok, który może znacząco zwiększyć liczbę udostępnień. Zamieszczenie prostego działania z matematyki sprawi, że coraz więcej osób będzie udzielać odpowiedzi. Użytkownicy zaczną toczyć dyskusje o to, który wynik jest prawidłowy. W efekcie post zostanie udostępniony mnóstwo razy.

Zamieść wzruszającą historię

Nie musi to być historia z Twojego życia czy życia Twoich bliskich. Ważne, aby była to historia zaczerpnięta z życia wzbudzająca przy tym określone emocje. Powinna to być historia, która wzrusza, skłania do rozmyślań i sprawia, że serce bije szybciej. Tego typu historie są bardzo łatwo zapamiętywane. Można liczyć więc na to, że będą często udostępniane.

Sposoby na to, aby zwiększyć udostępnianie postów na Facebooku są bardzo proste. Jest ich też znacznie więcej niż te, które przedstawiliśmy.