Czy istnieje możliwość ubezpieczenia opon samochodowych?

Porady

Towarzystwa ubezpieczeniowe wciąż wprowadzają nowe polisy i to zarówno wśród polis na życie jak i ubezpieczeń komunikacyjnych. Nowością wśród tych ostatnich jest możliwość wykupienia polisy, która zapewnia ochronę oponom samochodowym.

Czy warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia opon?

Na pewno tak, z uwagi między innymi na to, iż kupno nowej opony lub całego kompletu oznacza spory wydatek. Opony mogą zostać skradzione, mogą też zostać uszkodzone lub przebite. Ubezpieczenie opon samochodowych to opcja oferowana coraz częściej przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Najczęściej jest to opcja dodatkowa dołączana do polisy assistance lub autocasco.

Niektórzy ubezpieczyciele oferują również oddzielne polisy.

Czy istnieje możliwość ubezpieczenia opon samochodowych?

Zakres ochrony

Kierowca, który zdecyduje się na ubezpieczenie opon samochodowych może liczyć, że w razie przebicia opony w trakcie jazdy, towarzystwo ubezpieczeniowe skontaktuje się z pomocą drogową. Opona zostanie wymieniona przez pracowników pomocy drogowej na miejscu. Gdy będzie to niemożliwe, auto zostanie odholowane (na koszt ubezpieczyciela) do zakładu wulkanizacyjnego, który znajduje się najbliżej miejsca, w którym kierowca zauważył, że złapał „kapcia”. Za naprawę także zapłaci towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie opon samochodowych?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje możliwość ubezpieczenia opon samochodowych może ustalić wysokość składki na innym poziomie. Ale składki za ubezpieczenie opon nie powodują drastycznej podwyżki składki. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, opony mogą ubezpieczyć wyłącznie osoby, które są właścicielami pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej dwóch ton. Inne ubezpieczają także opony w pojazdach o masie całkowitej trzy i pół tony. W tych towarzystwach można więc wykupić ubezpieczenie opon nie tylko dla samochodu osobowego, ale także samochodu ciężarowego albo dostawczego. Wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, w których można ubezpieczyć opony sprzedają polisy, których ważność wynosi jeden rok.