Nakrycia głowy na wiosnę w stylu retro

Moda

Nakrycia głowy na wiosnę w stylu retro

Współczesne kobiety i mężczyźni nie mają problemów, aby na ulicy pokazywać się z odkrytymi głowami. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to nie do pomyślenia. Wiosna jest to porą roku, kiedy kobiety, ale także i mężczyźni bardzo chętnie noszą różne nakrycia głów. Wśród tych, które wybierane są bardzo często należą te w stylu retro.

Beret

Przez wielu jest kojarzony z eleganckim stylem Francuzek, a szczególnie mieszkanek Paryża. Aż do pierwszych lat XX stulecia beret był nakryciem głowy noszonym wyłącznie przez mężczyzn. Dzisiaj jest popularny wśród starszych panów, bardzo młodych, ale także i dojrzałych kobiet. Berety chętnie noszą także dzieci i nastolatki. Jest bardzo miękki, może być z filcu, moheru, z aksamitu, wełny. Można wydziergać go na szydełku lub na drutach. Na wiosnę, która jest bardzo radosną porą roku sprawdzą się berety w pastelowych, jasnych kolorach. Malutki ogon na czubku, który popularnie nazywamy antenką jest znakiem rozpoznawczym beretu.

Kaszkiet

To nakrycie głowy cieszy się popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Cechą charakterystyczną tego nakrycia jest usztywniany daszek. Kaszkiet wywodzi się z Paryża. Na początku był on nakryciem głowy gawroszy – wesołych łobuziaków paryskich. Stąd jego druga popularna nazwa – gawroszka. Noszone przez gawroszy kaszkiety już jakiś czas temu stały się jednym z klasycznych nakryć głowy. W wiosennych stylizacjach sprawdzają się kaszkiety w kratę. Może to być zarówno duża, jak drobna krata zwana pepitką.

Kapelusze

Spośród nakryć głowy kapelusz chyba najbardziej kojarzy się ze stylem retro. Jest to niezwykle eleganckie nakrycie, a jednocześnie uniwersalne. Kapelusz śmiało mogą bowiem nosić panie i panowie. Bardzo popularnym i uniwersalnym, noszonym przez kobiety i mężczyzn jest kapelusz Fedora. Fason ten od wielu już lat znajduje się na liście modnych nakryć głowy. W wiosennych i letnich damskich stylizacjach nie może też zabraknąć kapelusza z dużym rondem w stylu lat 70-tych.

Panie, którym nie odpowiada żadne z tych nakryć mają jeszcze do wyboru toczek.

Dodaj komentarz