Jaką torebkę kupić?

Moda

Jaką torebkę kupić?

Obowiązkowym kobiecym dodatkiem jest torebka. Niektóre kobiety są ich prawdziwymi fankami i w swoich szafach mają całkiem pokaźny zbiór różnorodnych torebek. Kilkadziesiąt torebek to dla większości kobiet ilość zbyt duża. Z pewnością jedna kilka i to różnych torebek powinna mieć w garderobie każda kobieta.

Torebki kopertówki

Utożsamiane przede wszystkim z wizytowymi torebkami. Ostatni jednak wiele kobiet wybieraj je, jako dodatek do eleganckich stylizacji biurowych. Najbardziej tradycyjne, bardzo klasyczne modele mają tylko krótki pasek, który umożliwia zawieszenie torebki na nadgarstku. Inne modele mają z kolei krótki pasek przyszyty z tyłu. W ostatnich latach pojawiły się nowe wzory kopertówek, które od swoich poprzedniczek różnią się tym, iż mają długi łańcuszek lub cienki pasek. Dzięki temu stały się one bardziej wygodne, kiedy są nam potrzebne wolne ręce, taką kopertówkę możemy nosić zawieszoną na ramieniu. Kopertówki są z reguły bardzo małe, mieszczą więc tylko naprawdę niezbędne drobiazgi. Do bardzo modnych kopertówek należą te w kształcie pudełek. Nadal dostępne są także tradycyjne w kształcie prostokąta.

Klasyczne torebki

Są średniej wielkości. Pasują do biurowych, jak i codziennych stylizacji. Decydując się na taką torebkę najlepiej wybierzmy modele o możliwie najprostszym kształcie. Takie są między innymi torebki, które mają kształt trapezu. W modelach klasycznych torebek na zewnątrz nie powinny być naszyte żadne dodatkowe kieszonki. Za to powinny mieć przynajmniej jedną wewnętrzną. Im więcej kieszonek znajdzie się we wnętrzu torebki, tym lepiej. W torebce, która ma przynajmniej jedną kieszonkę zmieści się więcej niezbędnych na co dzień drobiazgów. Wybierając się na zakupy zwróćmy uwagę, czy w wybranej przez nas klasycznej torebce uchwyty są wystarczająco długie, aby torebkę można było nosić również na ramieniu.

Torebka to nieodłączny kobiecy dodatek. Do przeszłości odeszły czasy, kiedy kolor torebki musiał pasować do koloru butów. Nadal jednak rodzaj torebki dobiera się do okazji.

Dodaj komentarz