Jakie są style w modzie męskiej?

Moda

Jakie są style w modzie męskiej?

W modzie męskiej wyróżniamy kilka stylów o bardzo charakterystycznych cechach. Cechy te sprawiają, że dany styl jest przewidziany na inne, mocno od siebie się różniące okazje.

White tie

Jest najbardziej formalnym stylem. Pod tym określeniem kryje się uroczysty strój wieczorowy. Pod pojęciem uroczystego stroju wieczorowego rozumiemy w przypadku mężczyzn frak w kolorze czarnym. Frak panowie noszą zawsze rozpięty, w odróżnieniu od marynarki garniturowej nigdy się go nie zapina. Konieczne dodatki do fraka to biała koszula. Powinna być zapinana na eleganckie guziki wyłącznie białego koloru. Ostatecznym wykończeniem stylizacji są lakierki oraz biała mucha i biała poszetka. Do fraka najlepiej jest wybrać lnianą poszetkę – nie będzie wysuwała się z brustaszy. Poszetkę do fraka składa się w sposób tradycyjny, czyli tak, że z kieszonki wystaje tylko wąski pasek materiału.

Black tie

Również styl formalny. W tym jednak przypadku najważniejszym elementem stylizacji nie jest frak lecz smoking. Dopuszczalne kolory smokingu to: czerń lub granat. Klapy od marynarki smokingowej powinny być wykończone jedwabiem lub satyną. Panowie powinni pamiętać, że do spodni od smokingu nie nosi się paska, tylko szelki. Czasem zamiast szelek panowie decydują się na wybranie pasa smokingowego. Jego kolor dobiera się do koloru muchy. Kolor muchy zaś powinien pasować do koloru klap w marynarce. Podobnie, jak przy fraku wymagana jest biała koszula. Smoking to strój zarezerwowany na uroczyste okazje, które rozpoczynają się od godziny 19.

Business formal

Nie jest już tak formalny, jak black tie czy white tie. W tym więc przypadku stylizacja składa się z ciemnego garnituru. W stylu business formal panowie noszą jednorzędowe zapinane na 2 guziki (mogą być 3). Koszula powinna być w jasnym kolorze. Do tego konieczny jest gładki krawat, którego kolor będzie ton lub dwa ciemniejszy niż kolor koszuli.
Bussines casual

Wygodny i mniej formalny niż poprzedni styl. Stylizacja może składać się z jeansów, sportowej lub sztruksowej marynarki i koszuli polo.

Dodaj komentarz