Specjalne peelingi antycellulitowe

Kosmetyki

Specjalne peelingi antycellulitowe

Obecnie już co druga kobieta jest na jakiejś diecie. O swoją wagę dbają w szczególności panie, które potrafią katować się bardzo rygorystycznymi jadłospisami, by tylko do wakacji zrzucić te kilka kilogramów.

Pozostałością po takich dietach jest jednak uciążliwa, pomarańczowa skórka, która nigdy sama nie znika. Trzeba samodzielnie zacząć z nią walczyć, wykorzystując przy tym np. działanie wspaniałych peelingów.

Peeling

Peeling do ciała potrafi być efektywnym i niezwykłym narzędziem służącym do pozbywania się uporczywej, pomarańczowej skórki. Tak zadziała m.in. preparat kawowy. W wielu drogeriach można już dostać kosmetyki zawierające kofeinę, jednak nie kosztują one mało. Równie wartościowe preparaty da się natomiast przyrządzić własnoręcznie. Jeżeli tylko w domu kobieta ma ekspres do kawy lub jest zwolenniczką czarnego wywaru przygotowywanego z pełnych ziaren, prawdopodobnie często w jej filiżankach i kubkach pozostaje ogromna ilość fusów. To właśnie je należy wykorzystać do przygotowania peelingu, umieszczając ich większą sumę w oddzielnej miseczce. Można do niej dodać odrobinę żelu pod prysznic, by masa się lepiej pieniła, troszkę cynamonu oraz np. olej kokosowy (o właściwościach nawilżających). Całą miksturę należy wziąć ze sobą pod prysznic i po wstępnym umyciu się wmasować ją w skórę. Należy zatrzymywać się przy partiach najbardziej podatnych na powstawanie cellulitu – pośladkach, udach oraz brzuchu. Jeżeli komuś nie odpowiadać będzie zapach kawy albo to, że pozostawia ona brudne ślady w kabinie prysznicowej, może on zastąpić ten kofeinowy peeling czymś innym. Podobne działanie co on ma bowiem peeling solny. Kupić go można w każdej drogerii, jak również i przygotować własnoręcznie.

Walka z cellulitem

Pielęgnacja nastawiona na walkę z cellulitem powinna zawierać w sobie wykonywanie różnorodnych peelingów. Ścierają one stary naskórek, pobudzają ciało do pracy i przy okazji wyrównują tkankę tłuszczową. Nakładając je na skórę, warto wykonać od razu dodatkowy masaż, który poprawi działanie samego peelingu.

Wypróbuj też: https://lirene.pl/produkty/pielegnacja-ciala/beauty-collection-peeling-solny/

Dodaj komentarz