Nasze stopy

Kosmetyki

Nasze stopy

O stopy trzeba dbać nie miej. jak o skórę twarzy, czy dłoni. One też potrzebują pielęgnacji i dobrego kremu, który nawilży skórę. Kobiety z miasta bardziej dbają o swoje stopy i zawsze ku temu mają powody. Nie znaczy to oczywiście, że kobiety ze wsi nie muszą o nie dbać.

Nie ważne czy z miasta, czy ze wsi, stopy też są ważne. Można się szybko o tym przekonać, bo po założeniu ładnych butów z odkrytymi palcami widać, że coś tu nie pasuje. Na gwałt wtedy robimy pedicure, a pękające pięty zostają bo żaden krem nie chce na nie działać.

Krem z mocznikiem

Jakiś czas temu pojawił się na rynku krem do stóp z mocznikiem. Idealnie nadaje się na suche stopy i pękające pięty. Już za pierwszym razem potrafi doskonale zmiękczyć skórę. Ja również miałam przez kilka lat taki problem. Moje stopy ogólnie były w dobrej kondycji, bo zawsze o nie dbałam, ale nie wiedziałam jak wyleczyć pięty. Nie miałam takiego kremu, który działam by tak leczniczo jak ten z mocznikiem. Historia była taka.

Pewnego dnia wybrałam się do apteki po rumianek i kilka innych ziół

Wtedy zobaczyłam wystawę kremu do stóp z mocznikiem (dokładniej mówiąc – TEGO kremu). Zainteresowałam się nim, ale nie po to żeby kupić, raczej z ciekawości. Pani magister wyjaśniła mi, że to jest jakiś nowy krem, który jest pierwszy raz na rynku, w bardzo dobrej promocyjnej cenie i opowiedziała mi o jego działaniu. Ja natomiast przestraszona samym faktem zawartości mocznika, już chciałam zrezygnować, bo myślałam że krem będzie miał przykrą woń. Dałam się przekonać po kilku wyjaśnieniach farmaceutki i kupiłam go bardzo tanio. Po drodze do domu trochę żałowałam, że dałam się namówić na kolejny bubel.

Wieczorem po kąpieli otworzyłam krem i wtarłam go w stopy zwracając szczególną uwagę na pięty. Okazało się rano, że moje pięty choć popękane odzyskały elastyczność i miękkość skóry. Łatwiej mi było je pielęgnować i doprowadzić do ładnego stanu. W niedługim czasie pęknięcia się zagoiły, a wokół paznokci skóra stała się delikatna, przez co łatwiej mi było ją usunąć. Bardzo polecam taki krem, bo teraz mogę nosić sandałki jakie chce.

Dodaj komentarz