Kosmetyki marki Avon

Kosmetyki

Wśród kosmetycznych firm na miano legendarnej zasłużyła z pewnością firma Avon. Firma istnieje od ponad 150 lat. Jej kosmetyki rozprowadzane są przez sieć konsultantek na całym świecie. Firma obecna jest także w Polsce, a jej cieszące się wśród kobiet uznaniem produkty można dzisiaj kupić także w internetowych drogeriach.

Kilka informacji o marce

Avon to marka, której założycielem był mężczyzna, David McConnell, który zajmował się obwoźną sprzedażą książek. Historia imperium zaczęła się w dniu, w którym wpadł on na pomysł produkcji perfum na bazie heliotropu i hiacyntów. Na początku David McConnell dołączał flakonik swoich perfum do każdej sprzedawanej przez siebie książki. Bardzo szybko jednak zauważył, że kobiety bardziej interesują perfumy niż książki. Skupił się na wyłącznej sprzedaży perfum. Swoje pierwsze laboratorium otworzył w roku 1895. Pierwszym pracownikiem, którego zatrudnił w swojej spółce California Perfume Company była pochodząca z Winchester w stanie New Hampshire Persis F. E. Albbe. W 1939 roku firma zmieniła nazwę na Avon Product Inc. Obecnie firma Avon ma kilka mocno rozpoznawalnych marek, między innymi Solutions. Wśród jej produktów są między innymi kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała oraz perfumy i wody toaletowe. Wśród nich na uwagę zasługuje między innymi woda perfumowana Avon Life For Her.

Kosmetyki marki Avon

Kilka słów o produkcie

Kwiatowo-drzewna woda perfumowana trafiła do sprzedaży w 2016 roku. Kwiatowo-drzewno-piżmowy zapach został stworzony specjalnie z myślą o eleganckich, wyjątkowych kobietach. Po otwarciu flakonika jako pierwszy dociera do nas zapach białej herbaty, cytrusów, czerwonego jabłka i lilii wodnej. Zapachy te składają się na nutę głowy. Na nutę serca, która pojawia się w następnej kolejności składają się: kwiat japońskiej wiśni, fiołek i piwonia. Najpóźniej czujemy nutę bazy. W perfumach Avon Life For Her na nutę bazy złożyły się: ambrette, paczula i irys. Avon Life to woda perfumowana, która świetnie wpisuje się w atmosferę letnich dni.