Ubezpieczenia komunikacyjne.

Ubezpieczenia komunikacyjne.

Informacje

Ubezpieczenia komunikacyjne.

Ubezpieczenia komunikacyjne to te, które w segmencie ubezpieczeń majątkowych generują najwyższe przychody dla firm ubezpieczeniowych. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze jeden z jego kluczowych elementów – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich posiadaczy samochodów i innych pojazdów.

Po drugie, zdajemy sobie sprawę jak wielką, jednorazową stratą jest dla nas utrata auta w wyniku kradzieży bądź szkody całkowitej. Zresztą nawet niewielka stłuczka to spore wydatki jeśli zestawi się je z roczną składką za ubezpieczenie.

Ubezpieczenia komunikacyjne nie są jednak aż tak rentowne dla firm ubezpieczeniowych ponieważ ilość likwidowanych szkód z uwagi na ryzyko jest także znaczna.

Stąd też biorą się częste, duże podwyżki w składkach ubezpieczeniowych

O ile autocasco możemy pominąć, szczególnie jeśli mamy starszy, mało wartościowy samochód tak już nie jest możliwe pominięcie ubezpieczenia OC. Kalkulator, który pozwoli nam wstępnie policzyć prognozowaną składkę powinien być pierwszym krokiem, kiedy planujemy wykupić jak najbardziej ekonomiczną polisę. Ten szacunek pozwoli nam na skorzystanie z porównywarki cen polis u różnych ubezpieczycieli. Samodzielnie oblicz OC ale nie przyzwyczajaj się do kwoty, którą wyliczy kalkulator. Może się bowiem okazać, że kalkulator OC AC nie oszacowuje wszystkich kosztów i finalna składka będzie wyższa. Może być też dokładnie odwrotnie, dany ubezpieczyciel może mieć promocję czasową lub agent dysponować dodatkowymi budżetami zniżek i zaproponować niższą składkę. Warto też przyjąć wstępne wyliczenie OC do rozmów z agentem ubezpieczeniowym.

Może być to bowiem podstawa negocjacji składki, na co zwykle towarzystwa są otwarte

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/

Samodzielnie oblicz OC także przed zakupem auta, żeby sprawdzić czy na pewno stać cię na ten samochód. Być może warto wybrać inny model lub mniejszy litraż, gdzie składka powinna być nieco niższa. W przypadku szacowania całościowych kosztów eksploatacji samochodu kalkulator OC AC będzie bardzo przydatny i warto z niego skorzystać.

Dodaj komentarz