Peeling włosów i skóry głowy

Kosmetyki Moda Porady

Do złuszczania martwego naskórka z twarzy i ciała już się przyzwyczaiłyśmy. Zabieg te przyda się także, gdy zauważymy, że nasze włosy są matowe, oklapnięte, a czupryna coraz mniej gęsta. Dlaczego warto zrobić włosom oczyszczający peeling? Jakich kosmetyków użyć?

Peeling włosów i skóry głowy

 

Powody, dla których warto zrobić peeling skóry głowy

Powodów tych jest co najmniej kilka. Oto najważniejsze z nich:

  • wzmocnienie cebulek. Mycie włosów szamponem nie jest w stanie usunąć dokładnie pozostałości łoju, zrogowaciałego naskórka oraz resztek kosmetyków. Wszystkie te zanieczyszczenia blokują pracę cebulek włosowych;
  • dotlenienie skóry. Peeling łączy się z łagodnym masażem skóry głowy, który poprawia krążenie krwi. Dzięki temu, że zaczyna ona krążyć szybciej, cebulki włosowe otrzymują więcej zarówno tlenu, jak i składników odżywczych. Sprawia to, że włosy rosna szybciej;
  • ułatwienie działania odżywkom. Usuwając zanieczyszczenia ze skóry głowy ułatwimy wnikanie w nią oraz we włosy aktywnych składników, które zawierają odżywki, maski czy ampułki.

Oczyszczone z resztek kosmetyków, łupieżu, martwego naskórka pasma przestaną się przetłuszczać – to kolejny plus peelingu skóry głowy.

 

Jakie kosmetyki zastosować?

W drogeriach oraz w salonach fryzjerskich dostępne są peelingi przeznaczone do skóry głowy oraz oczyszczajco-pilingujące szampony. Usuwają one z włosów i skóry głowy resztki kosmetyków, kurz i brud. W składzie szamponów oczyszczających nie powinno być SLS. To detergent, który wprawdzie odtłuszcza, ale jednocześnie wysusza skórę głowy i bardzo często podrażnia. Peelingi oczyszczające działają bardzo silnie, nie są to więc środki, których możemy używać codziennie. Można ich używać raz na miesiąc, a przy włosach tłustych co 10 dni. Preparaty oczyszczające skórę głowy można przygotować także samemu wykorzystując na przykład dostępny w aptekach węgiel aktywny. Trzeba go rozdrobnić i wymieszać z wodą, aby powstała gęsta papka. Nakładamy ją na skórę oraz u nasady włosów. Po 5 minutach masujemy głowę, papkę spłukujemy i normalnie myjemy głowę.