O męskich mokasynach

Moda

O męskich mokasynach

Mokasyny należą do bardzo popularnych wśród mężczyzn rodzajów obuwia. Są to buty, które panowie mogą nosić w okresie wiosenno-letnim. Są bardzo lekkie, wygodne, uniwersalne, a przede wszystkim stylowe. Nie są tak eleganckie, jak półbuty, ale też nie są butami na formalne okazje. Nic więc dziwnego, że panowie tak chętnie je wybierają. W sklepach można dostać trzy rodzaje mokasynów, które różnią się pomiędzy sobą drobnymi detalami.

Loafers penny

Mają cienką podeszwę ze skóry i niewysoki obcas. Detalem, który wyróżnia je spomiędzy innych fasonów mokasynów jest naszyty w poprzek pasek. W tym pasku znajduje się otwór. Pierwotnie przeznaczony on był do umieszczenia pod paskiem jednopensowej monety. Od tej monety ten model mokasynów zaczęto nazywać penny. Historia tych mokasynów zaczyna się w roku 1936. Stworzyła je amerykańska firma założona przez Georga Henry Bassa. Od samego początku mokasyny te były wybierane, jako obuwie do nieformalnych strojów. W latach 60-tych pojawił się trend (trwający bardzo krótko) łączenia loafers penny ze ubiorem formalnym. Pierwsze loafers penny szyto ze skóry licowej. Dzisiaj oprócz tego materiału używany jest także nubuk i zamsz. Najbardziej popularne kolory to: czerń, brąz, wiśnia. Kolorów, w jakich dostępne są te mokasyny jest jednak więcej. Loafers penny to buty, które świetnie wyglądają założone do spodni sztruksowych, nieformalnych garniturów, szortów lub dżinsów. Powinny być noszone na gołe stopy; jedynie do garnituru wypada założyć skarpety.

Car shoes

Zostały stworzone z myślą o kierowcach. Ze względy jednak na fakt, iż są bardzo wygodne noszą je nie tylko kierowcy. Car shoes nie mają podeszwy, to dlatego są tak bardzo miękkie i jednocześnie wygodne. Pasują do bawełnianych i lnianych sportowych garniturów, szortów, chinosów i dżinsów. Car shoes dostępne są w kolorach: granatowym, czarnym, brązowym.

Tassel loafers

Charakterystycznym dla tych mokasynów jest frędzel. Największą popularnością tassel loafers ciszyły się w Polsce w latach 90-tych.

Dodaj komentarz