Modne i stylowe ubrania

Moda

Modne i stylowe ubraniaW dwudziestym pierwszym wieku szafa przeciętnego człowieka pęka w szwach. Oczywiście nie dotyczy to krajów najbiedniejszych, lecz krajów przeciętnych pod względem zamożności i tych bogatych.

Gdy posiadamy dużo garderoby, to zazwyczaj towarzyszy nam stwierdzenia, że nie mamy w co się ubrać. A szczególnie wtedy, gdy wychodzimy na większą imprezę. I znowu dokupujemy kolejne ubrania, aby pokazać się na imprezie w czymś nowym.

Każda dama chce ładnie wyglądać

A poprzez to zadać szyku, poczuć się elegancko i oczywiście pochwalić się przed znajomymi nową kreacją. I tu występuje paradoks. Ponieważ posiadając mało ubrań zawsze wiadomo co na siebie włożyć. Okazuje się, że mniej znaczy więcej. Oczywiście wiele osób, dla których ważna jest moda systematycznie segreguje swoją garderobę i definitywnie pozbywa się rzeczy już niemodnych. Lecz mało kogo stać na podążanie za modą i najnowszymi jej trendami. Dlatego większość ludzi na wszelki wypadek gromadzi ubrania i przechowuje je latami. I nie pozbywa się ich nawet wtedy, gdy przez kilka lat nie miała ich na sobie.

Modni mogą być wszyscy, niezależnie od wieku

Te wszystkie ubrania można dopasować pod jedno określenie. Są to tak zwane „przydasię”. Czasem bywa też tak, że ktoś nie pozbywa się swoich rzeczy z powodu tego, że nie podąża za modą, lecz posiada swój styl. Osobom posiadającym swój styl jedna i ta sama garderoba może służyć wiele lat. Ci ludzie nie posiadają zazwyczaj wypchanych szaf, lecz kilka lub kilkanaście ubrań w swoim stylu. Nie ma konieczności się ich pozbywać ponieważ styl jest czymś trwałym. Natomiast moda jest zmienna. Nieustannie słyszymy, o takiej, czy innej modzie. Modne ubrania często nie pasują do przeciętnego człowieka. A inne trafiają w gust wielu osób. Za modą najbardziej podąża młode i średnie pokolenia. Co nie znaczy, że nie może pozwolić sobie na modne ubranie osoba starsza. A tym bardziej dzieci. Każdy może ubierać się modnie, gdy tego pragnie. Lecz nie zawsze każdemu pasują ubiory, które są najnowszym krzykiem mody. Czasem można w nich wyglądać po prostu niesmacznie i śmiesznie.