Pomysł na mały pokój dla dzieci – łóżka piętrowe

Bez kategorii

Pomysł na mały pokój dla dzieci – łóżka piętroweŁóżka piętrowe to jeden z najstarszych i najczęściej wykorzystywanych pomysłów na zaaranżowanie stosunkowo niewielkiego pokoju dla dziecka. Osoby projektujące meble nieustannie walczą o to, by zaproponować rodzicom nowe rozwiązania i trzeba przyznać, że często im się to naprawdę dobrze udaje. Warto jest zastanowić się zwłaszcza nad mniej tradycyjnymi opcjami.

Opcja tradycyjna

Mimo wszystko zacząć trzeba od bardziej tradycyjnych rozwiązań, w których dominującą kwestią jest zawsze po prostu ustawienie jednego łóżka w miejscu, gdzie stoi już długie łóżko. Koncepcja pięter w ich czystej postaci. Do łóżka znajdującego się u góry prowadzi niewielka drabinka lub schodki i w miejscu, które normalnie wystarczyłoby dla jednego łóżka, mamy dwa. Jest to rozwiązanie dla dwójki dzieci, ale w małych pomieszczeniach mieszkają też Jedynakowie lub dzieci, które są w stanie wygospodarować dla siebie osobny pokój. Takie dzieci także mogą bardzo mocno skorzystać z łóżek piętrowych.

Łóżko piętrowe z biurkiem

Pomysł polega tutaj na tym, by łóżka piętrowe na „parterze” miały różne inne rzeczy, niekoniecznie drugie łóżko. Na przykład łóżka piętrowe z biurkiem (takie jak chociażby tutaj) są zbudowane w taki sposób, że pod łóżkiem na stałe znajduje się biurko i dziecko ma tam zaskakująco wygodny kącik do pracy i zabawy. W naturalny sposób biurko zamienia się w małe biuro i jeśli wszystko jest odpowiednio dostosowane, wcale nie trzeba godzić się na żadne kompromisy. Okazuje się, że całość przestrzeni może być zagospodarowana w sposób naprawdę optymalny.

Przestrzeń magazynowa

Bardzo często łóżka piętrowe z biurkiem zamienia się w łóżko piętrowe z szafką. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ bardzo często przestrzeń pod łóżkiem jest niespecjalnie ustawna ze względu na brak możliwości ustawienia zbyt wielu rzeczy w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Jeśli tę przestrzeń się po prostu zabuduje poprzez umieszczenie w niej komody lub jakiejś innej szafy, cała konstrukcja uzyska zdecydowanie lepsze oparcie i nie będzie potrzebowała żadnej dodatkowej konstrukcji podtrzymującej. A dostępna przestrzeń magazynowa będzie naprawdę duża.

Łóżka piętrowe po prostu

Warto wspomnieć jeszcze o innym, minimalistycznym pomyśle, który po prostu zakłada, że w miejscu, gdzie powinien znajdować się spodni materac, nie ma po prostu niczego. Łóżka nie oferują po prostu żadnej aranżacji uzyskanej przestrzeni i pozwalają, by rodzice sami zdecydowali, co w danym miejscu powinno powstać. Łóżko jest podniesione wyżej, a miejsce powstałe na dole jest dostępne dla w pełni dowolnej aranżacji.