Męskie płaszcze na zimę

Moda

Męskie płaszcze na zimę

Wybierając się na zakupy w celu kupienia zimowego płaszcza panowie powinni zwracać uwagę przede wszystkim na jego krój i materiał, z którego go uszyto.

Tkanina

Mimo że zimy są w naszym kraju coraz bardziej ciepłe, to jednak, jako płaszcz na tę porę roku najlepiej sprawdzi się płaszcz wełniany. Wełna jest materiałem nie tylko bardzo ciepłym, ale także bardzo wysokiej jakości. Kupując taki płaszcz mamy gwarancję, że za rok nie będziemy musieli szukać nowego. W zimie sprawdzi się także płaszcz tweedowy. Godne polecenia są także płaszcze wełniane z małą domieszką moheru lub kaszmiru. Płaszcze wełniane, wełniane z dodatkiem moheru lub kaszmiru, czy tweedowe są dość drogie. Jeżeli nie stać nas na zakup takiego płaszcza, szukajmy tańszych, ale z pikowaną podszewką. Taki płaszcze będzie zimą również bardzo ciepły.

Krój i rozmiar płaszcza

Zimowego płaszcza raczej nie nosi się tylko na koszulę. Dlatego w sklepie należy go założyć na sweter lub marynarkę. Bardzo ważne jest, aby wybrać właściwą długość rękawa. Rękawy powinny zakrywać nie tylko górną część rękawiczek, ale także rękawy od swetra lub marynarki. Aby sprawdzić, czy wybrany przez nas model płaszcza ma rękawy odpowiedniej długości musimy przyjąć wyprostowaną pozycję i opuścić ręce. W takiej pozycji rękawy powinny sięgać za nadgarstek około jednego centymetra, nie więcej. Zimą czasem chcielibyśmy postawić kołnierz płaszcza do góry. Zrobimy to, jeśli wybierzemy płaszcz, którego wyłogi są skierowane do dołu.
Jaki fason?

Dyplomatka

To klasyczny płaszcz jednorzędowy. Pasuje do formalnych stylizacji. Dyplomatka nie powinna sięgać dalej niż do linii kolan.

Płaszcz ulsterski

Wyróżnia się szerokimi klapami, dużym kołnierzem i nakładanymi kieszeniami wykończonymi patkami. Do szycia płaszczy ulsterskich używany jest tweed.

Bosmanka

W przypadku tego płaszcza jest trochę zamieszania. Często bowiem umieszcza się go nie w kategorii płaszczy, ale kurtek. To dwurzędowy krótki płaszcz z ukośnymi, czasem pionowymi kieszeniami. Bosmanka była kurtką zaprojektowaną dla amerykańskich marynarzy.

Dodaj komentarz