Ubezpiecz swoje życie

Porady

Ubezpiecz swoje życieUbezpieczenie na życie to jedna z popularniejszych form ubezpieczeń, które ma zabezpieczyć bliskich przed życiem w niedostatku na wypadek śmierci osoby, która jest głównym żywicielem rodziny. Ubezpieczenie na życie to też formuła w której, dana osoba zostawia niejako spadek swoim bliskim, który zostanie wypłacony im, po jego lub jej śmierci.

Podstawa ubezpieczenia

Zasada działania ubezpieczenia na życie jest bardzo prosta. W zamian za wpłacanie określonej wysokości składki co miesiąc, zakład ubezpieczeń zobowiązuje się wobec osób uposażonych lub spadkobierców ubezpieczającego do wypłaty danej kwoty pieniędzy, na wypadek jego śmierci. Samą umowę można podpisać na czas określony, ale najczęściej robi się to w formule dożywotniej. Musimy być jednak świadomi, że jeśli w trakcie trwania umowy na czas określony, nie dojdzie do zgonu osoby ubezpieczonej, to wpłacone przez nią składki, przepadają na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego.

Co zawiera umowa?

Podstawą umowy jest oczywiście zapewnienie zabezpieczenia finansowego po śmierci ubezpieczonego dla jego najbliższych. Jednak każdy klient towarzystwa ubezpieczeniowego może zdecydować się na rozszerzenie polisy. Chodzi tu na przykład o ochronę na wypadek inwalidztwa i niezdolności do pracy. Wówczas ubezpieczenie przestaje pełnić funkcję polisy dla osób trzecich, ale daje realne szanse na wypłatę świadczenia także dla osoby ubezpieczonej. Polisa może też stanowić dla nas zabezpieczenie, kiedy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub gdy przydarzy nam się zawał, udar lub zmuszeni będziemy poddać się operacji chirurgicznej, rehabilitacji i obowiązkowej hospitalizacji. Współcześnie polisa przewiduje też wypłatę świadczenia, kiedy ubezpieczony zachoruje na chorobę nowotworową, bez względu na typ tej choroby oraz jej złośliwość. Jak zatem widać polisa na życie, daję nam szereg możliwości, które nie tylko zabezpieczą naszych bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale też pozwolą nam samym czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że gdy przydarzy się nam coś złego, nie zostaniemy bez środków, niezbędnych do leczenia.

Sprawdź też: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-na-zycie