Robimy pierwszy raz zakupy w e-sklepie

Porady

Zakupy w Internecie może zrobić każdy. Są przyjemne i szybkie. Na zakupach w sieci możemy także sporo zaoszczędzić. Łatwo możemy też porównać ceny w różnych sklepach, bo przejście z jednego sklepu internetowego zajmuje tylko chwilę. Jak kupować w sieci?

Wybierajmy wiarygodny sklep z atrakcyjnymi cenami

W wybraniu takiego sklepu pomogą nam porównywarki cen, które dostępne w sieci. Zanim zrobimy zakupy sprawdźmy, czy wybrany przez nas sklep ma siedzibę w Polsce. Robiąc zakupy w sklepie, które jest zarejestrowany poza Unią Europejską musimy liczyć się nie tylko z kosztami przesyłki, ale także z koniecznością zapłacenia cła. Niektóre z zagranicznych sklepów mają wielu klientów z Polski. Są to głównie sklepy na terenie Chin, sklepy, w których zakupy chętnie robią Polacy mają informacje w języku polskim, a ceny za oferowane produkty podają w złotówkach. Bez względu na to, czy kupujemy w polski, czy zagranicznym sklepie online, kupujmy tylko w tych, które podają pełną nazwę albo imię i nazwisko właściciela. Sprawdźmy (w zakładce „kontakt”), czy podany jest także numer telefonu.

Czytajmy regulaminy!

Jest to bardzo ważne, mimo że lektura nie będzie zbyt pasjonująca. Wszystkie najważniejsze informacje na temat działalności sklepu internetowego znajdują się właśnie w regulaminie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzją w sprawie zakupu powinniśmy się dowiedzieć, jak wygląda procedura składania reklamacji i zwrotów. W niektórych sklepach warunki są nawet bardziej korzystne niż przewidują to przepisy prawa. Niektóre sklepy przykładowo dają dłuższy termin na zwrot towaru. Sprawdźmy, jaka jest procedura w przypadku, gdy przesyłka zostanie uszkodzona. Zwróćmy uwagę na koszty oraz na sposoby płatności. W niektórych sklepach rachunek można zapłacić nawet po dwóch tygodniach od dostarczenia towaru! Wchodząc na stronę e-sklepu, sprawdźmy, czy ma on certyfikat bezpieczeństwa – nie wszystkie sklepy go mają. Jeśli tak, to w pasku adresu powinien widnieć symbol kłódki.

Zakupy w e-sklepach są bezpieczne i bardzo wygodne.