Pędzle do makijażu, które musisz mieć

Porady

Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w zakresie makijażu, to pierwszym zadaniem jest skompletowanie odpowiednich pędzli, które pozwolą ci komfortowo i skutecznie wykonać makijaż oka.

Do nakładania i blendowania cieni

Pędzle do makijażu, które musisz miećNajważniejsze w makijażu oka jest dokładne nałożenie cieni na powiekę. Pigment musi być wyraźnie widoczny i nadawać oku odpowiedni charakter. Niezbędne nam tutaj będą pędzle do cieni do powiek. Najczęściej jest to spłaszczony pędzelek w kształcie małego języczka, którym łatwo można nabrać większą ilość cienia i skupić go w jednym miejscu. Mały, płaski pędzelek sprawdzi się też w nakładaniu neutralnego cienia bazowego na całą powiekę oraz błyszczących cieni na jej środkową, wypukłą część. Oprócz tego potrzebny nam będzie pędzel, który pozwoli na stworzenie przejścia między cieniami na powiece. To sporych rozmiarów, nieco puchaty i owalny pędzel, który ma niezwykle miękkie włosie. Jego delikatność pozwoli nam na wygodne rozcieranie pigmentu na skórze.

Pędzel do kresek i brwi

Mały cienki i zakończony w szpic pędzel to absolutna podstawa. Służy on do idealnego wyrysowania kresek wzdłuż górnej powieki. Musimy też zaopatrzyć się w pędzel do malowania brwi. Powinien być płaski, ukośnie ścięty i mocno zbity. Za jego pomocą łatwo wyrysujesz kształt łuków brwiowych oraz wypełnisz je cieniem lub pomadką. Przydatny nam też będzie pędzelek służący do samego makijażu oka, o kształcie zbitej kulki. Jego olbrzymią zaletą jest uniwersalność. Doskonale sprawdza się do aplikowania błyszczących cieni. Dobrze też rozprowadza rozświetlacz w kącikach oczu. Jest przydatny też, jeśli chodzi o nakładanie cieni, których zadaniem jest podkreślenie dolnej linii rzęs. Będzie też idealnym narzędziem do podkreślania załamania powieki. Jest czymś pomiędzy puchatym pędzelkiem do blendowania, od którego jest dużo bardziej precyzyjny, a dodatkowo jest bardziej miękki niż pędzel do wykonywania linii oczu. Będzie on niejako narzędziem pomocniczym w naszym porannym nakładaniu makijażu.

Więcej na