Opakowania stosowane w sklepach internetowych

Porady

Zakupy w sklepach internetowych są szybkie, przyjemne, a do tego możemy na nich sporo zaoszczędzić. Zamawiając towary w e-sklepach chcemy, aby dotarły one do nas nieuszkodzone. Jakie opakowania najlepiej sprawdzają się w branży e-commerce?

Sklepy internetowe mają do wyboru bardzo różne materiały do pakowania zamówionych przez klientów produktów. Jakie materiały wybiorą zależy między innymi od tego, jaki towar zamówił klient: czy jest to produkt bardziej czy mniej narażony na uszkodzenia. W sklepach internetowych do pakowania towarów używane są między innymi: tekturowe kartony, folia bąbelkowa i stretch, wypełniacze.

Opakowania stosowane w sklepach internetowych

Kartony

Tekturowe kartony doskonale sprawdzają się do pakowania zarówno do pakowania małych, jak i dużych produktów. Towary zapakowane w tekturowe kartony są bardzo dobrze chronione przed zalaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć w nich zapakowane produkty bardzo często stosuje się specjalne wypełniacze. Mogą to być na przykład foliowe poduszki wypełnione powietrzem, skropaki czy wypełniacze flo-pak. Przed przypadkowym otwarciem przesyłka zabezpieczana jest specjalną taśmą do pakowania.

Folia stretch

Jest dostępna w różnych kolorach. Rzadko jest stosowana jako jedyne opakowanie zamówionych produktów. Najczęściej wykorzystuje się ją do owijania tekturowych kartonów, które zawierają produkty wrażliwe na wilgoć. Warstwa stretchu dodatkowo chroni je przed zalaniem, ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest używana również do zabezpieczania produktów wysyłanych na paletach.

Folia bąbelkowa

Zapewnia bardzo dobrą ochronę wysyłanym do klienta produktom. Jest lekka, wytrzymała i bardzo elastyczna. Można wykorzystać ją do owijania nawet tych produktów, które mają bardzo nietypowe kształty. Chroni delikatne przedmioty (np. wykonane ze szkła) przed uszkodzeniami na skutek upadku, wstrząsów oraz przed innymi rodzajami uszkodzeń. Folię bąbelkową można używać również w charakterze wypełniacza w paczkach.

Prawidłowe zabezpieczenie na czas transportu zakupionych produktów leży nie tylko w interesie klienta e-sklepu.