Jak wzmocnić włosy?

Kosmetyki Moda Porady

Każdej kobiecie zależy na zdrowych i gęstych włosach. Burza włosów wciąż bowiem jest modna, mimo że ideał kobiecego piękna zmienił się już niejeden raz. Coraz więcej jest jednak kobiet, które mają cienkie i delikatne pasma, które uskarżają się na ich wypadanie. Proces ten można zatrzymać, trzeba tylko zidentyfikować problem i zacząć szybko działać.

Jak wzmocnić włosy?

 

Powody wypadania włosów

Czynników, które są przyczyną wypadania włosów jest wiele. Najczęstsze z nich to:

  • zła dieta. Najczęściej w naszej diecie brakuje produktów, które są źródłem cynku, witaminy D3 i żelaza. Wprowadzając do menu niewielkie zmiany – chude mięso, ryby, oliwę, orzechy, kolorowe warzywa – szybko zauważymy poprawę;
  • Wysoki poziom hormonów stresu (kortyzol, prolaktyna) skraca cykl życia włosa. W przypadku długotrwałego stresu powodują uszkodzenia, których nie można już odwrócić;
  • choroby skóry głowy: łuszczyca, grzybica, przedłużający się łojotok;
  • choroby tarczycy.

Bardzo często winę za wypadanie włosów ponoszą błędy w ich pielęgnacji. Włosom nie służy suszenie ich suszarką, owijanie mokrych w ręcznik, rozjaśnianie, używanie lokówki i prostownicy.

 

Sposoby na powstrzymanie wypadania włosów

Mocno przerzedzające się włosy mogą potrzebować bardzo silnego wsparcia suplementami diety, które uzupełnią niedobór składników, których najbardziej brakuje włosom. W suplementach tych powinna znaleźć się już nie tylko tauryna i cynk, ale także witamina D3. Naukowcy odkryli, że dzięki niej każdy włos naturalnie długo utrzymuje się w cebulce, a nie wypada w za szybkim tempie. Q drogeriach są także kuracje w ampułkach. Zawierają one silnie skoncentrowane składniki: minerały, składniki roślinne, jak czarna rzepa i łopian oraz rewelacyjną, odkrytą niedawno cząsteczkę stemoxidine, która aktywuje te cebulki włosowe, które znajdują się w fazie uśpienia. Skuteczne są także domowe wcierki i ziołowe płukanki. Wcierki łączymy zawsze z delikatnym masażem skory głowy, a ziołowych naparów używamy do ostatniego płukania. Dziś nie poleca się już płukania włosów wodą z dodatkiem soku z cytryny.