Kupujemy leki w internetowej aptece

Porady

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na kupowanie suplementów diety, drobnego sprzętu medycznego oraz leków wydawanych bez recepty w aptekach internetowych. Jest to bardzo komfortowe; apteki te działają przez całą dobę, do tego sprzedają wiele leków taniej. Czy możemy jednak mieć pewność, że zażywanie leków z internetowej apteki jest dla nas bezpieczne?

Jak działa internetowa apteka?

Zgodnie z Prawem farmaceutycznym apteka internetowa może prowadzić wysyłkową sprzedaż leków tylko pod warunkiem, że jest częścią punktu aptecznego lub apteki stacjonarnej. Nie może prowadzić tylko działalności w sieci. Wszystkie apteki, które działają w naszym kraju przed otwarciem muszą uzyskać zezwolenie Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej. Wymóg ten dotyczy również aptek internetowych. Warto wiedzieć, że wyroby medyczne sprzedawane w aptece internetowej przechowywane są w pomieszczeniach punktu aptecznego lub apteki stacjonarnej. Leki kupowane przez pacjentów w aptece internetowej są pełnowartościowe i tak samo bezpieczne jak te z tradycyjnych.

Kupujemy leki w internetowej aptece

 Jakie leki można kupić?

 Prawo farmaceutyczne nie zezwala na wysyłkową sprzedaż leków wydawanych na receptę. Stąd też pacjenci w aptece internetowej mogą kupić tylko leki OTC, zdrową żywność, środki opatrunkowe i higieniczne, suplementy diety, drobny sprzęt medyczny. Większość aptek internetowych przyjmuje zamówienia na leki wydawane na receptę lekarską. Zamówiony lek może zostać odebrany tylko po wręczeniu farmaceucie ważnej recepty.

 Czy kupione leki są bezpieczne?

 Każdy lek, który dostępny jest w sprzedaży w aptekach internetowych jest bardzo dokładnie opisany. Wyszczególnione są poszczególne składniki wchodzące w skład leku czy suplementu diety, podany jest sposób ich dawkowania. Wymienione są także skutki uboczne, które dany preparat może wywołać. Do tego leki przechowywane są w odpowiednich warunkach. Przestrzegając zaleceń dotyczących zażywania danego preparatu nie narażamy się na żadne niebezpieczeństwo. Są to leki tak samo bezpieczne jak te, które kupimy w stacjonarnej aptece.