Jakie artykuły najczęściej kupujemy w sklepach internetowych?

Porady

E-sklepy to rynek, który w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Liczba kupujących w sklepach online stale się powiększa. Zobaczmy, jakie artykuły sprzedają się najlepiej w e-sklepach. Sprawdźmy, czy kupujemy tylko w polskich sklepach.

Coraz większa liczba e-sklepów

Pierwsze e-sklepy w Polsce pojawiły się około 10 lat temu. Było ich niewiele, a wiele osób obawiało się dokonywania w nich zakupów. Po pewnym czasie pozbyliśmy się obaw, zaczęliśmy coraz częściej dokonywać zakupów w sklepach internetowych. Zainteresowanie klientów przełożyło się na rosnącą liczbę sklepów prowadzących sprzedaż przez Internet. Każdego roku liczba sklepów online powiększa się o około 8 tysięcy. Rosnąca liczba sklepów online to nie tylko efekt tego, że chętnie w nich kupujemy. Założenie sklepu internetowego i jego prowadzenie oznacza mniejsze koszty niż tradycyjnego sklepu. Niektórzy internauci bardzo chętnie kupują nie tylko w polskich, ale także w zagranicznych e-sklepach. Szczególnie chętnie wybierane są sklepy internetowe działające na terenie Chin. Klientów z Polski do tych sklepów przyciągają przede wszystkim niskie ceny.

Jakie artykuły najczęściej kupujemy w sklepach internetowych?

Co najchętniej kupujemy w e-sklepach?

Asortyment sklepów internetowych staje się coraz bardziej bogaty. Można dzisiaj w nich kupić niemal wszystko. Do artykułów, które najczęściej kupujemy zarówno w polskich, jak i w zagranicznych sklepach online należą:

  • odzież;
  • kosmetyki;
  • książki;
  • płyty;
  • filmy

Chętnie w zagranicznych sklepach internetowych zamawiamy także sprzęt elektroniczny. Większość polskich i zagranicznych sklepów internetowych ma strony, które są dostosowane do korzystania na bardzo różnych urządzeniach, nie tylko na stacjonarnych komputerach. Dzięki temu zakupy można zrobić korzystając na przykład ze smartfona. W efekcie zrobienie zakupów w e-sklepie staje się jeszcze bardziej wygodne i proste.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Liczba sklepów internetowych stale się powiększa, a ich asortyment staje się coraz bardziej różnorodny. E-sklepy stają się dużą konkurencją dla tych tradycyjnych.