Jak kupić podkład idealny?

Jak kupić podkład idealny?

Makijaż Porady

Podkład jest jednym z najważniejszych elementów kosmetyczki każdej kobiety. To on pozwala zamaskować wszelkie niedoskonałości i automatycznie poprawić wygląd skóry. Jednak wciąż wiele kobiet nie wie, jaki podkład sprawdzi się na ich cerze. Jak więc mądrze kupować ten produkt, aby być zadowolonym z efektów?

Na początku warto zdecydować się na jakąś formę danego podkładu. Nie warto jednak kupować podkładów w formie sypkiej. One nie zamaskują niedoskonałości, a mogą jedynie uwydatnić naturalne piękno cery.

Uniwersalny wybór

Uniwersalnym wyborem będzie natomiast Max Factor podkład we fluidzie. Sprawdzi się on zarówno w przypadku cery suchej, jak i tej tłustej. Dodatkowo, należy również zwrócić uwagę na kolor danego kosmetyku. Powinien on być idealnie dobrany do barwy cery. Tester podkładu najlepiej więc nałożyć na okolicę twarzy lub szyi. Przed wybraniem się do drogerii warto po prostu zmyć makijaż, aby później móc dokładnie sprawdzić dany podkład. Wiele kobiet popełnia bowiem podstawowy błąd, jakim jest sprawdzanie barwy fluidu na nadgarstku. A kolor skóry w tym miejscu może znacznie odbiegać od tonacji cery. Gdy jednak podczas ustalania decyzji trzeba wybrać pomiędzy podkładem jaśniejszym, a ciemniejszym, lepiej postawić na ten ciemny.

Jasna cera

Jak kupić podkład idealny?Zbyt jasna, a wręcz biała cera sprawia, że dana osoba wygląda na chorą i zmęczoną. Dodatkowo, warto wybierać ciepłe, lekko morelowe kolory podkładu. To one rozświetlą twarz i nadadzą jej przyjemnego, atrakcyjnego wyglądu. Niezależnie jednak od rodzaju produktu, każdy podkład może niepotrzebnie zapychać pory i powodować pojawianie się wyprysków. W przypadku cery trądzikowej lepiej więc sprawdzi się naturalny fluid, taki jak podkład Dermacol. Należy go nakładać na twarz za pomocą pędzelka lub gąbki. Dzięki temu skóra zyska jednolity wygląd i nie będzie przy tym niepotrzebnie „zapchana”.

Dodaj komentarz