Skarpety – co każdy mężczyzna powinien o nich wiedzieć?

Moda

Skarpety – co każdy mężczyzna powinien o nich wiedzieć?

Wśród ważnych elementów męskiej garderoby nie może zabraknąć skarpet. Wielu mężczyzn nie zwraca większej uwagi na to, jakie noszą skarpety. Wybór skarpet jest wbrew pozorom niezwykle ważny. Są noszone niemal codziennie, a do tego wystają spod spodni, należy więc dobierać je bardzo starannie.

Jakość skarpet

Panowie w jednej parze skarpet muszą czasem spędzić wiele godzin. Możliwość ich zmiany na czyste w ciągu dnia ma bardzo niewielu mężczyzn. Stąd też, kiedy panowie kupują skarpety powinni zainteresować się, z jakiego materiału je wykonano. Idealnie byłoby, gdyby panowie wybierali skarpety z naturalnych włókien. Mogą to być na przykład skarpety z bawełny czy bardzo popularne w ostatnim okresie z włókien bambusowych. Panowie powinni pamiętać także o porze roku, w której będą nosić skarpety. Na zimę przydadzą się grube wełniane. Latem warto wybrać skarpety z cienkiej bawełny.

Długość skarpet

Wybranie skarpet odpowiedniej długości może stwarzać panom pewien problem. Można go bardzo łatwo rozwiązać pamiętając o podstawowej zasadzie: jeżeli na nogach mamy skarpety o odpowiedniej długości, to spod nogawek spodni nie wystaje goła część nogi. Dlatego też panowie powinni kupować skarpety, które kończą się w połowie łydki. Od pewnego czasu asortyment męskich skarpet poszerzył się o podkolanówki. To także dobra długość skarpet.

Skarpety a sandały

Noszenie skarpet do sandałów i klapek to jeden z największych grzechów, który popełniają polscy mężczyźni. Do takiego obuwia nie nosi się skarpet. Skarpet panowie nie powinni zakładać także do mokasynów i adidasów. Nie wszyscy jednak dobrze znoszą chodzenie w butach założonych na gołe stopy. Przemysł odzieżowy wyszedł jednak naprzeciw potrzebom tych mężczyzn i wprowadził fason bardzo krótkich skarpetek zwanych stopkami. Spod zabudowanych butów typu mokasyny są niewidoczne.

Kolor

Skarpety powinny być kolorystycznie dobrane do koloru spodni i butów. Czarne skarpety panowie zakładają wyłącznie do spodni i butów w tym samym kolorze. Do jasnych spodni wybieramy skarpety jasne, ale nie białe.

Dodaj komentarz