Klasyczne ubrania – kurtka husky

Moda

Klasyczne ubrania – kurtka husky

Te męskie kurtki uważane dzisiaj za klasykę po raz pierwszy zaczęto nosić w latach 70-tych. Pierwszy model tej kultowej już dzisiaj kurtki jest dziełem Stephena Gulyas´a. Jej użytkownikami byli amerykańscy żołnierze. Koleją kurtkę S. Gulyas zaprojektował już wyłącznie z myślą o sobie.

Kurtka, którą S. Gulyas zaprojektował dla sienie miała go przede wszystkim chronić przed zmarznięciem w czasie długi spacerów, miała także gwarantować swobodę ruchów i komfort podczas odbywanych przez niego wędrówek. Być może pierwszymi osobami, które dostrzegły zalety tej kurtki byli jego sąsiedzi, a w ślad za nimi także inne osoby. Już 10 lat po zaprojektowaniu pierwszego modelu kurtki husky należała ona do jednej z cieszących się dużą popularnością wśród mężczyzn kurtek.

Kurtka husky

Pikowania i prosty krój to dwie cechy, które pozwalają odróżnić kurtkę husky od innych modeli. Do tego ma ona z boku rozcięcia, dzięki temu w niczym nie ogranicza ruchów. Kolejne cechy tej kurtki to kołnierz obszyty sztruksem, naszywane duże kieszenie i mosiężne zatrzaski. Kurtka husky jest kurtką na okres przejściowy, a więc na taką porę, kiedy jest za zimno na chodzenie w prochowcu, a zbyt ciepło, aby nosić zimowy płaszcz. Kurtka husky sprawdza się więc wczesną wiosną i jesienią. To kurtka uniwersalna, którą można nosić na wiele okazji.

Kurtkę husky panowie mogą łączyć z nieformalnym garniturem, świetnie prezentuje się założona na tweedową marynarkę. Można ją nosić do jeansów, spodni ze sztruksu lub flaneli, do chinosów. Jest bardzo lekka, nie zaciąży więc podczas podróży. Przyda się także w czasie deszczowej pogody. Do szycia kurtek husky używana jest impregnowana woskiem bawełna, kurtka więc nie przemaka.

Różne wzory

Kurki z pikowaniami w romby (to znak rozpoznawczy kurtek husky) szyją dwie firmy: Husky i Barbour. Te drugie wybrała dla siebie królowa angielska Elżbieta. To jest chyba najlepszą reklamą tych kurtek. Pierwsze modele kurtek husky dostępne były tylko w kolorze granatowym i ciemnozielonym. Dzisiaj dostępne są w wielu kolorach.

Dodaj komentarz