Kim byłaby płeć piękna bez mody?

Moda

Kim byłaby płeć piękna bez mody?Kobiety… A skoro kobiety, to także ubrania, torebki, buty… można by tak wyliczać bez końca. To po prostu jest moda. Moda, która w życiu kobiet jest nieodzowna i niezbywalna. Ona po prostu jest i tyle.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo nasz wygląd jest w stanie wpłynąć na poczucie własnej wartości, które jak wiadomo, u niektórych, czasem, lubi się gdzieś zagubić. Kiedy kobieta zadba o swój image jest lepiej postrzegana wśród ludzi ją otaczających i sama też czuję się lepiej.

Za pan brat z modą

Moda, czy nam się to podoba, czy też nie, jest obecna w naszym życiu cały czas. Począwszy od tego jak kochająca mama chce ubrać swoją małą Kasię w jak najładniejsze sukieneczki oraz bluzeczki. To jest pierwszy etap. Następnym jest oczywiście dorastanie i wtedy córka stara się sama dobrać sobie outfity, tak aby były one unikatowe i wzbudzały zazdrość w koleżankach. No i na końcu, dorosła już Katarzyna, musi się dostosować do środowiska pracy i ludzi. Poza tym… Czyż nie jest tak, że w czasach nadmiernego (czasem) dobrobytu, przechadzając się przez galerie handlowe, jesteśmy atakowani, z różnych stron wieloma propozycjami na coraz to nowsze stylizacje? Sądzę, że tak właśnie jest. Czy to dobrze, czy też źle?

Gusta gustom nierówne

Hmm… Temat pozostawmy do rozważenia. Pozwolę sobie jeszcze raz powtórzyć słowo, które jest tematem tych przemyśleń: MODA… Słowo niby takie proste, znaczenie każdemu znane, ale czy tak naprawdę będzie ono tym samym dla dwóch różnych kobiet? Uważnie obserwując ludzi może „spotkać się” także z ich preferencjami. Dla jednej z nich będzie bardzo nierozsądne noszenie 10 cm szpilek, które przyczyniają się do tego, że nasze nogi stają się obolałe. Taka kobieta nigdy nie zrozumie też jak można założyć spódnicę, w której nasze ruchy będą znacznie ograniczone i będziemy, być może, czuły się nieswojo. Natomiast ta, która postawiła na te szpilki nie będzie w stanie zrozumieć tej drugiej pani, która woli ubrać wygodną bluzę oraz jeansy. Te przykłady obrazują nam to, że nieważne czy jesteśmy większymi lub mniejszymi fankami upiększania swego wizerunku i jakie są nasze preferencje żyjemy z modą na co dzień i poddajemy się jej.