Kilka słów o popularnych rodzajach damskiego obuwia

Moda

Kilka słów o popularnych rodzajach damskiego obuwia

Wśród popularnych damskich butów pierwsze miejsce z pewnością zajmują szpilki. Dziś jednak skupimy się na innych rodzajach obuwia, które jest nie mniej popularne od szpilek, ale zupełnie od nich inne.

Creepersy

To obuwie wyróżniające się wysokimi i bardzo masywnymi podeszwami. Początkowo creepersy noszone były wyłącznie przez przedstawicieli płci brzydkiej. Z czasem jednak zaczęły nosić je również kobiety. Dzisiaj należą do rodzaju obuwia, które jest bardzo wśród pań popularne. Mocno wysoka podeszwa sprawia, że w creepersach nawet niskie panie wyglądają na o wiele wyższe. Wybierając creepersy panie powinny pamiętać, że najlepiej pasują do rockowych stylizacji.

Oksfordy

Ten rodzaj obuwia, jak creepersy, początkowo był obuwie wyłącznie męskim. Buty te należą do bardzo eleganckiego rodzaju obuwia męskiego i damskiego. Wyróżniają się stosunkowo niskim obcasem. Ich historia sięga XVII wieku. Gdzie po raz pierwszy zostały wykonane wskazuje ich nazwa. Oksfordy w swojej nazwie nawiązują do angielskiego miasta Oksford. Do eleganckiego obuwia damskiego należą także jazzówki, które są bardzo zbliżone do oksfordów. Nosi się je do eleganckich spódnic, sukienek i spodni.

Baleriny

Kobiety wybierają je wyjątkowo często. Są lekkie i bardzo wygodne, a do tego pasują do bardzo wielu stylizacji. W zależności od aktualnie panujących trendów panie mają do wyboru mnóstwo fasonów. W tym roku najbardziej modne będą baletki uszyte z bardzo miękkiej skórki, satyny lub aksamitu. Te najmodniejsze powinny w roku 2017 przypominać baletki do tańca. Stad też są nie tylko bardzo miękkie, ale maja także bardzo cienką podeszwę i charakterystyczne marszczenia. Po raz pierwszy na wybiegach pojawiły się baletki z wiązaniami. Najmodniejsze kolory to srebrny i czarny.

Loafery

Do stworzenia tych butów, jako inspirację wykorzystano mokasyny. Nic więc dziwnego, że loafery bardzo mocno je przypominają. Podeszwa w loaferach nie jest jednak tak miękka, jak w mokasynach. To największa różnica, którą możemy łatwo zauważyć pomiędzy mokasynami a loaferami.

Dodaj komentarz