Jakie style w modzie są popularne?

Moda

Jakie style w modzie są popularne?

W modzie damskiej możemy wyróżnić kilka, jeśli nie więcej bardzo różnych stylów. Pozwala to na znalezienie stylu, który będzie najlepiej odpowiadał gustom danej kobiety. Wśród, jakich stylów możemy poszukiwać inspiracji dla siebie?

Hippie

Korzenie tego stylu sięgają końca lat sześćdziesiątych. Styl ten obowiązywał także w następnej dekadzie. Dla stworzenia tego stylu bardzo mocno przyczynili się hipisi. Ruch hipisowski narodził się w Stanach Zjednoczonych, w bardzo ograniczonym zakresie występował także w Polsce. Cechą charakterystyczną dla stylu hippie są: szerokie, luźne i bardzo kolorowe spódnice i sukienki, dżinsy, które mają poprzecierane bardzo mocno nogawki i bluzki z kwiatowymi deseniami. Konieczne elementy stylizacji w stylu hippie to także poncza, naszyjniki i bransolety z mnóstwa kolorowych koralików nanizanych na rzemyki, kolorowe bandanki.

Boho chic

Częściej nazywany po prostu boho. Styl ten to połączenie elementów zaczerpniętych ze stylu hippie (głównie bardzo bogata kolorystyka ubrań), oryginalność bohemy (stąd wywodzi się nazwa stylu) i luzu surferów. Elementy stylizacji charakterystyczne dla boho chic to: luźne, bardzo długie spódnice, denimowe kurtki, futrzane kamizele, barwne tuniki. Uzupełnieniem stylizacji są dodatki: duże torby, mokasyny, baleriny lub płaskie sandałki i szerokie paski.

Grunge

Nazwa tego stylu nawiązuj do ruchu muzycznego, który narodził się w latach 80-tych w USA. Korzenie tego stylu tkwią w stanie Waszyngton. Za kolebkę zarówno ruchu muzycznego, jak i stylu w modzie uważane jest miasto Seattle. Wzorując się na rzeczach, które były noszone w chwili narodzin stylu grunge kompletujemy swoją garderobę z: koszul w kratę (najlepiej w kratę), kurtek ocieplanych futerkiem w smutnym szarym kolorze, szerokich swetrów, spodni z dziurami na nogawkach lub z przetarciami oraz spódniczek mini. Do takiej stylizacji należy dobrać odpowiednie buty. Mogą to być martensy, glany, tenisówki. Obowiązkowe dodatki to rękawiczki bez palców i duże torby z frędzlami.

Dodaj komentarz