Jakie są rodzaje sukien ślubnych?

Moda

Jakie są rodzaje sukien ślubnych?

Każdej pannie młodej zależy na tym, aby w dniu ślubu wyglądać, jak prawdziwa księżniczka. O wyglądzie panny młodej decyduje przede wszystkim suknia, którą założyła w dniu ślubu. Jakie rodzaje sukien ślubnych są dostępne na rynku?

Wybierając suknię ślubną przyszłe panny młode mogą wybierać pomiędzy:
suknią princessa;
klasyczną;
syrena;
empire;
o prostym kroju.

Princessa

Jest suknią bardzo mocno dopasowaną w talii. Jej spódnica od talii zaczyna się coraz mocniej rozszerzać. Aby uzyskać efekt bardzo mocno poszerzonej spódnicy do sukni można założyć uszytą z tiulu halkę. Halka nie jest jednak koniecznym dodatkiem. Jeżeli pannie młodej zależy na tym, aby suknia miękko spływała w dół i układała się w fałdy, może z halki zrezygnować. Cechą charakterystyczną dla sukni typu princessa są zaczynające się od góry sukni, a kończące się na jej dole tak zwane francuskie cięcia.

Klasyczna

To suknia, która wśród innych rodzajów wyróżnia się idealnie dopasowanym stanem. Szeroka, opierająca się na halce spódnica, to kolejna cecha klasycznej sukni ślubnej. Najczęściej w klasycznych sukniach w części gorsetowej nie ma rękawków. Najczęściej w miejscu rękawków pojawiają się cienkie ramiączka. Suknie te najlepiej wyglądają na wysokich szczupłych kobietach, które mają mocno zarysowaną talię.

Syrena

Jest bardzo kobiecym rodzajem sukni bardzo mocno podkreślającym biodra. Od kolan ku dołowi suknia ta zaczyna się rozszerzać. Suknia bardzo mocno podkreśla kobiece kształty. W tej sukni dobrze więc będą wyglądały kobiety, które mają płaski brzuch oraz wyraźnie zaznaczoną talię i kształtne biodra.

Empire

To suknia odcinana pod biustem. Do szycia sukien w stylu empire używa się tkanin lejących, które bardzo miękko się układają. W wielu modelach odcięcie pod biustem jest podkreślone ozdobną taśmą pasmanteryjną. Suknia w stylu empire jest idealna do pań, które nie mogą poszczycić się idealną sylwetką. Ukrywa szerokie biodra i wystający brzuszek. Dodaje wzrostu i optycznie wysmukla sylwetkę. Może być z rękawkami lub bez.

Dodaj komentarz