Dlaczego tak rzadko jesteśmy zadowolone z makijażu ust?

Dlaczego tak rzadko jesteśmy zadowolone z makijażu ust?

Makijaż

Wykonując makijaż nie wolno nam zapominać o wyglądzie naszych ust. Co więcej, powinny być one dopracowane i prezentować się perfekcyjnie bez względu na to, czy wybieramy się do pracy, na imprezę, czy też na spotkanie w rodzinnym gronie. Jak osiągnąć ten cel?

Po pierwsze – staranność

Gdybyśmy chciały przeanalizować błędy popełniane najczęściej podczas wykonywania makijażu ust, w pierwszej kolejności musiałybyśmy piętnować pośpiech. Malowanie ust zwykle zostawia się na sam koniec przygotowań, gdy oczy i reszta twarzy są już dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach. Co charakterystpyczne, mówimy o momencie, w którym często uświadamiamy sobie, że wcale nie pozostało nam zbyt wiele czasu. Nic więc dziwnego, że ustom poświęcamy zaledwie kilka chwil. Nawet, jeśli nie są one pomalowane perfekcyjnie, nie przejmujemy się tym. Wychodzimy przecież z założenia, że szminka i tak dość szybko zostanie zmazana. Niestety, takie podejście często sprawia, że efekt końcowy naszych wysiłków jest co najmniej daleki od ideału, a my nie możemy być z niego zadowolone.

Po drugie – brak odpowiednich kosmetyków

Choć z błędem tym mamy do czynienia coraz rzadziej, nadal nie brakuje kobiet, które nie przywiązują odpowiednio dużej wagi do kosmetyków przeznaczonych do malowania ust. Szminki szybko wysychają, po co więc inwestować w te najbardziej prestiżowe? Nietrudno się domyślić, że oszczędność jest jedynie pozorna. Niskiej klasy kosmetyki zwykle prezentują się w sposób wyjątkowo mało atrakcyjny. Jakby tego było mało, często bywają groźne dla wrażliwej skóry okolic ust.

Po trzecie – brak odpowiednich pędzli

Pędzle do ust nie są jeszcze aż tak popularne, jak te, które wykorzystuje się do makijażu oczu i twarzy, jednak i one mają coraz liczniejszą grupę entuzjastek. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje je wyjątkowo duża skuteczność. Pozwalają na precyzyjne malowanie ust, a jednocześnie są na tyle dokładne, że usta, po ich wykorzystaniu, nie wymagają już konturowania. Co przy tym ważne, korzystanie z nich wcale nie jest skomplikowane.

Dodaj komentarz