SOS dla skóry wokół oczu

Kosmetyki

SOS dla skóry wokół oczu

Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i cienka, co sprawia że jest wrażliwa na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Okolice oczu łatwo ulegają odwodnieniu i podrażnieniu, najszybciej też zdradzają oznaki przemęczenia, nieodpowiedniego trybu życia czy zwyczajnie starzenia się skóry.

Niezbędnym kosmetykiem, który pomoże nam zadbać o tę część naszej twarzy jest odpowiedni krem pod oczy. Ważne jest, aby po krem pod oczy sięgnęła już kobieta po dwudziestym roku życia, nie tylko osoba starsza. Bowiem im wcześniej zadbamy o okolicę oczu, tym łatwiej będzie nam walczyć z pierwszymi zmarszczkami.

Kremy pod oczy

Kremy pod oczy możemy podzielić ze względu na substancje aktywne, jakie zawierają, co wiąże się z efektem ich działania. Rynek obfituje w różnego rodzaju kosmetyki do stosowania w okolicach oczu. Który krem pod oczy należy wybrać? To zależy jakich efektów oczekujemy. Dobry krem pod oczy wykazuje działanie przeciwutleniające, zawiera on przede wszystkim witaminy E, A i C, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników. Mamy także krem pod oczy o silnym działaniu nawilżającym, głównym składnikiem takiego kremu jest kwas hialuronowy i gliceryna, ekstrakty z alg i kolagen. Krem pod oczy o działaniu natłuszczającym natomiast zawiera głównie oleje roślinne między innymi kukurydziany, sojowy, słonecznikowy.

Kremy na podrażnienia

Jeśli zależy nam na złagodzeniu podrażnień, powinniśmy wybrać krem pod oczy w skład którego wchodzą ekstrakty roślinne: aloesu, rumianku czy zielonej herbaty. Jeśli natomiast mamy skłonność do powstawania sińców i opuchlizn, sięgnijmy po krem pod oczy, który usprawni krążenie krwi i limfy w naczyniach włosowatych. Takie działanie wykaże krem pod oczy zawierający kofeinę, wyciąg z ogórka, witaminy C i K.

Podsumowując, stosując dobry krem pod oczy stosunkowo wcześnie, zadbamy o dobry stan naszej skóry. Krem pod oczy poprawi elastyczność, napręży skórę, wygładzi zmarszczki, dzięki czemu opóźni efekty starzenia się. Czasami zdarza się jednak, że krem pod oczy uczuli nas, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup powinnyśmy przetestować próbki.

Dodaj komentarz