Pigułki na ratunek wypadającym włosom

Kosmetyki Moda Porady

Kondycja naszych włosów zależy od naszej diety. Nie zawsze jest ona pełnowartościowa. Szczególnie późną jesienią i zimą brakuje w niej bogatych w witaminy i pierwiastki mineralne świeżych owoców i warzyw. Bardzo szybko odbija się to na kondycji włosów, które tracą blask, a nawet zaczynają wypadać. Wtedy warto sięgnąć po suplementy diety, które urozmaicą naszą dietę i dostarczą składników niezbędnych do budowy włosa.

Pigułki na ratunek wypadającym włosom

 

Składniki tabletek na włosy

Bardzo często w ich składzie są wyciągi roślinne od bardzo wielu lat wykorzystywane w ziołolecznictwie. Tabletki na włosy w swoim składzie bardzo często zawierają krzemionkę pochodzącą z włókien bambusa. W innych tabletach z kolei jest wyciąg ze skrzypu polnego. Zarówno w preparatach z pędami bambusa czy ze skrzypem bardzo często jest także pokrzywa. Skład tabletek na włosy uzupełniają aminokwasy, między innymi metonina. W składzie tabletek na włosy są minerały: cynk, wapń, krzem, żelaza. W wielu jest także prowitamina B5 oraz biotyna.

 

Jak stosować pigułki na włosy?

Najlepiej jest łykać je podczas posiłku, na przykład śniadania lub kolacji, gdyż wtedy organizm lepiej ją przyswaja. Tabletkę popijamy dużą ilością wody. Nie możemy przekraczać dzienne,j, zaleconej przez producenta dawki – jeśli producent zaleca jedna pigułkę dziennie, nie łykamy dwóch. Nie zadziała ona lepiej i szybciej. Suplementy diety mogą stosować osoby, które są zdrowe.  Dlatego, jeśli przyjmujemy na stałe jakieś leki (nawet preparaty z witaminami), zapytajmy lekarza, czy nie ma przeciwwskazań. Składniki, które zawiera suplement mogą zmniejszyć wchłanianie substancji aktywnych, które zawarte są w zażywanych przez nas lekach. Kuracja preparatami na włosy trwa kilka tygodni. Jeśli po czasie zalecanym przez producenta nie nastąpi poprawa kondycji włosów, wybierzmy się do lekarza; wypadanie włosów może bowiem być sygnałem poważnej choroby, a nie tylko skutkiem ubogiej w witaminy i minerały diety. Przyczyną wypadania włosów może być np. problemy z tarczycą lub anemia.