Pierścionek zaręczynowy? Koniecznie ze złota

Pierścionek zaręczynowy? Koniecznie ze złota

Kosmetyki

Wszystko w naszym życiu jest w jakimś stopniu elementem mody, jest przez nią dotknięte i kształtowane w sposób odwołujący się do ogólnych trendów panujących w danym czasie i w danym środowisku. Może nam się wydawać, że takie twierdzenie jest mocno przesadzone i moda odnosi się tylko do sposobu ubierania się, może jeszcze do fryzury, a wszystko ponad to jest jednak efektem naszych prywatnych preferencji. Jest to niestety złudzenie, ponieważ nawet jeśli popatrzymy na imiona dzieci nadawane im zaraz po urodzeniu, bardzo łatwo zauważymy falowanie: niektóre imiona są popularne teraz i ogromny odsetek dzieci je dostaje, a dekadę temu ich praktycznie nie było.

Jeśli spojrzymy jeszcze dekadę dalej, nagle się okaże, że te same imiona co dzisiaj były wtedy dominujące i w większości nadawane małym dzieciom. Moda, moda i tylko moda. We wszystkich elementach naszego życia. To od nas na szczęście zależy, w jakim stopniu będziemy się takim modom poddawać, kiedy już świadomie jesteśmy w stanie je zidentyfikować. Warto się pochylić zwłaszcza nad kwestiami pierścionków zaręczynowych ze złota i wszystkiego tego, co jest związane z zaręczynami.

Pierścionki zaręczynowe muszą być złote

Za najważniejszy element zaręczyn uchodzą pierścionki zaręczynowe, złote lub z innego materiału. O tej kwestii za chwilę. Ważne jest, że na pierwszym miejscu stawiane są właśnie pierścionki zaręczynowe i trzeba sobie uzmysłowić, że jest to wynikiem mody. Po prostu modnie jest dawać pierścionki zaręczynowe ze złota i modnie jest chwalić się potem pierścionkiem takim, jak chociażby tutaj. Na tę ostatnią kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ odnosi się ona do faktu, iż moda nie tylko działa Nan nas wewnętrznie, ale także zewnętrznie. Cieszymy się naszym poczuciem statusu, który zyskujemy dzięki odpowiedniemu podporządkowaniu się modzie. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli chcemy dać szczęście osobie obdarowywanej przez nas pierścionkiem zaręczynowym, musi to być pierścionek zaręczynowy ze złota, ponieważ w przeciwnym razie powstanie swoisty dysonans pomiędzy oczekiwaniami i rzeczywistością. Będzie on miał charakter sztuczny, co jednak nie zmienia w niczym faktu, że jego reperkusje będą jak najbardziej prawdziwe.

Kompromisy

Kiedy decydujemy się na pierścionki zaręczynowe ze złota, będziemy musieli zapłacić dość sporo, ale zazwyczaj to nie samo złoto jest tutaj elementem najbardziej uderzającym nas po kieszeni. Znacznie ważniejsze są kwestie związane z kamieniami szlachetnymi, jakie mogą się na nich pojawiać. I tutaj otrzymujemy szerokie pole dla oszczędności, ponieważ pierścionki zaręczynowe ze złota, jeśli tylko nie będzie na nich diamentów, wcale nie będą jakoś szczególnie drogie. Brak brylantów można bardzo łatwo zamaskować chociażby poprzez zastosowanie cyrkonu, który jest nie do odróżnienia od diamentu dla laika, nawet jeśli przyjrzy mu się on całkiem blisko. Uzyskamy efekt dla naszego otoczenia, o jaki nam chodziło, podporządkujemy się modzie i zrobimy to w sposób nie rujnujący naszego budżetu.

Dodaj komentarz