Higiena jest najważniejsza, czyli pielęgnacja skóry dziecka

Higiena jest najważniejsza, czyli pielęgnacja skóry dziecka

Kosmetyki

Skóra malucha jest niezwykle wrażliwa i dopiero po dwóch lub nawet trzech latach od narodzin jej struktura zaczyna przypominać strukturę skóry dorosłego człowieka. Dlatego też pielęgnacja skóry dziecka jest tak bardzo ważna – zarówno jeśli chodzi o codzienną higienę, jak i stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Które z nich są odpowiednie dla maluszków i jak dbać o skórę noworodka? O to kilka pomysłów!

Dlaczego tak bardzo ważna jest pielęgnacja skóry dziecka

Skóra dziecka jest znacznie cieńsza niż skóra dorosłej osoby, dlatego też maluch jest o wiele bardziej narażony na wszelkiego rodzaju odparzenia, poparzenia i zadrapania. Dzieci są zwykle ciekawe świata, a większość bodźców odbierają właśnie przez skórę, dzięki której poznają otaczającą je rzeczywistość. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zachować ją w jak najlepszym zdrowiu i kondycji. Trzeba też mieć na uwadze fakt, iż skóra dziecka odparowuje bardzo duże ilości wody zawartej w organizmie, dlatego też dzieci są bardzo narażone na przegrzanie i wyziębienie. Aby pielęgnacja skóry dziecka była odpowiednia, należy korzystać z odpowiednich kosmetyków – najlepiej tych przebadanych klinicznie, sprawdzonych i posiadających atesty jak przykładowo: .

Co stosować

Kosmetyki, które dedykowane są maluchom mają zwykle odpowiedni skład dostosowany do wymagań dzieci, a także zawierają cenne składniki, które pozytywnie wpływają na skórę najmłodszych. Dbając o codzienną higienę dziecka warto korzystać z łagodnych płynów lub mydeł do kąpieli, a jeśli dziecko jest już nieco starcze i posiada włosy – warto sięgnąć także po odpowiedni szampon. Trzeba jednak pamiętać, że produkty do kąpieli dedykowane starszym dzieciom lub dorosłym są w przypadku maluchów stanowczo niewskazane! Dla odpowiedniego nawilżenia skóry warto używać także kremów nawilżających, a najlepiej oliwki dla dzieci lub też specjalnych kosmetyków, które zawierają emolienty. W okresie zimowym warto stosować także krem ochronny, zaś podczas wakacji, spacerów lub podróży – krem dla dzieci, który posiada filtry UV. W przypadku maluchów istotne jest to, aby taki krem posiadał jak najwyższy faktor ochronny. Przydatne porady znajdziemy także pod adresem – .

Dodaj komentarz