Ubezpieczenie AC – czyli co należy wiedzieć o Autocasco?

Ubezpieczenie AC – czyli co należy wiedzieć o Autocasco?

Informacje

Kierowcy mają różne rodzaje ubezpieczeń do wyboru. Niektóre z nich są obowiązkowe, a inne dobrowolne, jednak ów dobrowolność nie oznacza wcale, że tego drugiego typu polisy nie warto mieć. Wprost przeciwnie – podobne ubezpieczenie może się okazać bardzo pomocne w różnych sytuacjach, jeśli tylko właściwie się je dobierze. Jednym z dobrowolnych ubezpieczeń jest popularne Autocasco, znane też pod nazwą AC. Czasami jest sprzedawane w zestawie – razem z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

Warto rozważyć podobny zakup, bo najczęściej oferta jest atrakcyjna. Bez względu jednak na to w jakiej opcji, warto mieć Autocasco, ponieważ to świetne, dodatkowe zabezpieczenie na wiele nieprzewidzianych w podstawowym ubezpieczeniu sytuacji. Co należy wiedzieć o AC?

Oto krótki przewodnik dla zainteresowanych!

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, które chroni w przypadku różnych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie AC ma na celu nie tyle ochronę kierowcy, pasażerów czy innych uczestników drogi, ile właśnie zabezpieczenie samego pojazdu. Przecież ów pojazd ktoś może zniszczyć, coś z niego ukraść, albo w sumie ukraść cały pojazd. Trzeba być zabezpieczonym na taką przykrą ewentualność.

Ubezpieczenie można wykupić w wielu miejscach – AC jest bowiem świadczone przez niemal każdą firmę ubezpieczeniową. Wystarczy trochę poszukać w przestrzeni internetowej, żeby znaleźć ciekawe oferty, które na pewno przypadną danej osobie do gustu. Oczywiście, przede wszystkim należy się kierować zakresem ochrony oraz wysokością wypłacanego odszkodowania.

Można też zwykle obliczyć wysokość ewentualnej składki w danym miejscu

Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC, bardzo ciekawą ofertą dysponuje strona mtu24.pl. To oferta potwierdzona Najwyższym Standardem Ochrony Grupy ERGO Hestia. Ubezpieczyć zaś można w firmie zarówno pojazd osobowy, jak i na przykład ciężarowy, terenowy czy dostawczy. Ochrona zaś obowiązuje w licznych przypadkach – między innymi przy zderzeniu z innym pojazdem, pożarze, wybuchu, albo w przypadku aktów wandalizmu.

Więcej informacji na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Dodaj komentarz