Ułatwiające życie aplikacje na smartfony

Porady

Smartfony cieszą się ogromną popularnością. To urządzenia, które mają zdecydowanie więcej funkcji niż tradycyjne telefony komórkowe. Wykorzystujemy je nie tylko do wysyłania SMS-ów czy MMS-ów albo do robienia zdjęć. Dzięki różnorodnym aplikacjom na smartfony możemy też ułatwić sobie życie.

Aplikacje (programy), które w bardzo łatwy sposób można zainstalować w telefonie, pomogą nam w nauce języków obcych, razem z nimi możemy nauczyć się gotować czy piec ciasta. W przypadku telefonów, które działają w systemie Android, aplikacje można ściągnąć ze strony play.google.com. Osoby, które posiadają smartfona, który działa w systemie Windows mogą aplikację ściągnąć ze strony Microsoftu. Bez trudu aplikacje mogą ściągnąć także osoby, które są posiadaczami iPhone. Aplikacje dostępne są w AppStore.

Ułatwiające życie aplikacje na smartfony

Aplikacje, które pomogą zadbać o dom

Wyjątkowo przydatną aplikacją jest pudełko na gwarancje. To program, który umożliwia przechowywanie kopii gwarancji, faktur, paragonów. Aby skorzystać z możliwości, które daje aplikacje wymienionym dokumentom musimy zrobić zdjęcie, a następnie umieścić je w specjalnym folderze (pudełku), który jest oznaczony datą. Gdy minie termin gwarancji na dany produkt, aplikacja nas o tym powiadomi. Do drobnych prac domowych bardzo przydaje się poziomica. Nie wszyscy mają ją w domu; w takiej sytuacji przyda się aplikacja power bubble. Coraz więcej jest w naszym kraju tak zwanych inteligentnych domów. Wyposażając mieszkanie lub dom w odpowiednie elementy inteligentnego systemu, ogrzewaniem, sprzętami AGD czy RTV, światłem można dzisiaj sterować za pomocą aplikacji na smartfona.

Aplikacje, które pomagają zatroszczyć się o zdrowie

Do aplikacji, którymi szczególnie warto się zainteresować należy aplikacja Ratuj Życie. Została ona stworzona specjalnie po to, aby pomóc każdemu z nas w udzieleniu pierwszej pomocy. Aplikacja krok po kroku przeprowadzi nas przez poszczególne etapy pierwszej pomocy. Aplikacja prowadzi użytkownika komunikatami głosowymi, tekstowymi lub zdjęciowymi.