Jak taniej kupić ubezpieczenia OC i AC?

Porady

Niezależnie od tego czy kupujemy obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej czy dobrowolne ubezpieczenia autocasco zależy nam na tym, aby ich koszt był jak najniższy. Co każdy kierowca może zrobić, aby towarzystwo ubezpieczeniowe naliczyło mu niższą składkę?

 Zniżki dla tych, którzy jeżdżą bezpiecznie

 Osoby, które jeżdżą bezpiecznie u większości ubezpieczycieli mogą liczyć na zniżki przy kupowaniu polisy od odpowiedzialności cywilnej. Im okres bezszkodowej jazdy jest dłuższy, tym zastosowana zniżka może być wyższa. W większości towarzystw ubezpieczeniowych wynosi ona 60 procent. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych kierowcy, którzy mają bezszkodowy przebieg ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej otrzymują zniżki również przy kupowaniu polisy autocasco.

Zniżki dla lojalnych klientów

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje klientom pakiety lojalnościowe. Na często spore zniżki mogą liczyć w tym przypadku osoby, które wybierają jednego ubezpieczyciela. W przypadku pakietu lojalnościowe na zastosowanie zniżki nie ma wpływu przebieg dotychczasowego ubezpieczenia. Rozwiązaniem wprowadzanym od niedawna przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe jest ochrona zniżek. Lojalni klienci mogą liczyć, że otrzymają ochronę zniżek bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.

Jak taniej kupić ubezpieczenia OC i AC?

Pakiet dealerski

Jest to kompleksowe ubezpieczenie samochodu, które obejmuje nie tylko polisę od odpowiedzialności cywilnej, ale także autocasco i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Niestety, pakiet dealerski jest ubezpieczeniem, na które mogą się zdecydować tylko osoby, które kupują nowy samochód w salonie. Minusem tego rozwiązania jest także to, że właściciel samochodu nie może samodzielnie wybrać towarzystwa ubezpieczeniowego. Umową jest podpisywana z tym ubezpieczycielem, z którym dany salon współpracuje.

Kup ubezpieczenie online

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych premiuje niższymi składkami te osoby, które zakupu ubezpieczenia dokonują przez internet. Tańsze są także ubezpieczenia wykupowane przez telefon.