Ile będą nas kosztować kominki z płaszczem wodnym?

Porady

Ile będą nas kosztować kominki z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym coraz częściej jest promowany jako skuteczny sposób na tanie ogrzewanie. Czy jednak rzeczywiście ma in aż tyle zalet? Na ile opłacalna jest inwestycja, jaką jest, bez wątpienia, jego zakup?


Co się opłaca?

Jeśli interesują nas kominki z płaszczem wodnym cena takich rozwiązań będzie mogła zostać obniżona już na etapie ich zakupu. Osoby, którym zależy na oszczędnościach, decydują się zatem w pierwszej kolejności na te wkłady kominkowe, w których płaszcz wodny jest zamontowany fabrycznie. Owszem, oferta takich rozwiązań nie jest może aż tak bogata, jak ma to miejsce w przypadku kóz lub biokominków, nadal jednak nie można zaprzeczyć temu, że mamy w czym wybierać. Kominki z płaszczem wodnym zamontowanym fabrycznie są wykonane tak ze stali, jak i z żeliwa, sami możemy też zdecydować, w którą stronę mają otwierać się drzwi i jakie elementy ozdobne mają się na nich pojawić. Każda taka decyzja wiąże się, oczywiście, z kosztami.

Skąd te różne ceny?

Jeśli jesteśmy minimalistami, na kominek z płaszczem wodnym nie powinniśmy wydać więcej niż 3,5 tysiąca złotych, choć w takim przypadku musimy liczyć się z tym, że w centrum naszego zainteresowania znajdzie się klasyczne rozwiązanie wolne od zdobień, a tym samym takie, które nie rzuca się w oczy. Jeśli nie chcemy rozwiązania wykonanego z żeliwa, ale takie, które posiada obudowę ze stali i palenisko wyłożone szamotem, jak na przykład wkład Nadia Kratek musimy liczyć się z tym, że cena wzrośnie o przynajmniej 1,5 tysiąca PLN. Jeszcze droższe są wkłady z elementami ozdobnymi takimi, jak choćby półokrągła szyba. Najdroższe są rozwiązania charakteryzujące się największą wygodą, a więc choćby takie, które posiadają elektroniczny układ sterowania pozwalający choćby na regulowanie temperatury wody.

Na co zwracać uwagę?

Zakup kominka z płaszczem wodnym jest dość dużym wydatkiem, warto więc przeanalizować pewne aspekty z nim związane. W pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na to, kto odpowiada za produkcję interesującego nas urządzenia. Ważna powinna być dla nas również długość gwarancji.