Grzebienie fryzjerskie

Porady

Obowiązkowym wyposażeniem każdego fryzjera są nie tylko nożyczki, ale również grzebienie. Trudno bez nich wyobrazić sobie pracę. Grzebienie fryzjerskie, które obecnie znaleźć można w sprzedaży znacznie się między sobą różnią. Poniżej przedstawiamy najważniejsze grzebienie, biorąc pod uwagę różne kryteria podziału. Pozwoli to początkującym fryzjerom podjąć decyzję o tym, jakie grzebienie muszą zakupić do swojego salonu.

Materiał, z jakiego je wykonano

Jeśli pod uwagę weźmiemy materiał, z jakiego wykonane są grzebienie fryzjerskie, to wyróżnimy grzebienie:

-drewniane;

-metalowe;

-z utwardzonej gumy;

-z tworzywa sztucznego.

Grzebienie fryzjerskieNajczęściej spotkamy oczywiście grzebienie z tworzywa sztucznego. Powód? Są one po prostu najtańsze. Zakup nawet kilku czy kilkunastu takich grzebieni nie nadszarpnie zbytnio kieszeni fryzjera. Do wykonania takich grzebieni używa się między innymi nylony oraz perlonu. Wadą takich grzebieni są bardzo ostre zęby, co oczywiście przekłada się na komfort ich użytkowania.

Grzebienie metalowe mogą wywoływać reakcje alergiczne. Z uwagi na to, że są mało elastyczne dość średnio się sprawdzają. Jeśli jednak pracujemy z perukami, są najlepszym wyborem.

Grzebienie drewniane bardzo dobrze rozczesują włosy, nie uczulają, są bezpieczne dla klientów. Niestety, są drogie, a jednocześnie bardzo łatwo można je uszkodzić.

Zastosowanie

Jeśli pod uwagę weźmiemy zastosowanie grzebieni, a także ich możliwości, wyróżnimy grzebienie:

-uniwersalne;

-do strzyżenia;

-do cieniowania;

-do układania fal;

-z metalowym szpikulcem;

-z plastikowym szpikulcem;

-do tapirowania;

-sztyler.

Grzebień uniwersalny ma mnóstwo zastosować. Wprawiony fryzjer wykorzysta go zarówno do rozczesywania włosów, jak i ich układania. Poradzi sobie z jego pomocą także z cieniowaniem włosów. Ciekawie wygląda grzebień do cieniowania. Ma on różną szerokość na obu końcach. Charakteryzuje się wyjątkową giętkością. Jest wykonany tak, aby nie było problemu ze skracaniem nawet tych włosów, które położone są bezpośrednio przy skórze. Ten grzebień stosowany jest również przez barberów.