Moda – czymże ona tak naprawdę jest?

Moda

Moda – czymże ona tak naprawdę jest?Ubrania są bardzo ważnym elementem życia każdego z nas. Często jednak nie doceniamy tego jak bardzo wpływają na nasz nastrój lub pewność siebie. Kluczowe jest, aby ubierać się adekwatnie do naszej figury oraz urody.

Tylko wtedy jesteśmy w stanie osiągnąć możliwie najlepszy efekt. Moda powinna być dla nas ogromną inspiracją i urozmaiceniem codzienności. Jednak nie warto ślepo podążać z najbardziej popularnymi trendami.

Budujemy swoją garderobę…

O wiele bardziej korzystne jest czerpanie tego co pasuje do naszego stylu i z pewnością pozostanie z nami na dłużej. Budowanie swojej garderoby należy rozpocząć od określenia jakie kroje będą dla nas najlepsze. Możemy tego dokonać na podstawie obserwacji naszej sylwetki i dokonania pomiarów, które będą bardzo pomoce. Wskażą na również jakie rozmiary będą właściwe. Dzięki temu unikniemy nietrafionych zakupów, które będą tylko zalegać w naszej szafie. Wszystko musi być bardzo dobrze przemyślane i dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Kolorystyka to następny element na tej liście. Najlepszą paletę barw możemy określić na podstawie odcienia naszej skóry oraz koloru oczu. To własnie one determinują kolory, w których będziemy wyglądać najlepiej.

Przede wszystkim harmonia

Naszym priorytetem powinno być podkreślanie atutów i ukrywanie ewentualnych mankamentów. Posiadając ściśle określony zasób barw możemy znacznie szybciej tworzyć trafne stylizacje. Należy jednak pamiętać, że wszystkie elementy musza pasować do siebie. Tylko wtedy uzyskamy spójną kompozycję, która będzie prezentować się bardzo dobrze. Powinniśmy unikać zbędnych kontrastów jeśli nie czujemy się jeszcze pewnie w tworzeniu zestawów. O wiele lepiej sprawdzą się stonowane barwy, które łatwiej jest ze sobą zestawić. Kolejną bardzo ważną kwestią są dodatki. Biżuteria i akcesoria powinny uzupełniać całą stylizację i dodawać jej wyjątkowości. Z uwagi na to wszystko powinno być dobierane dopiero na sam koniec. W ten sposób mamy pewność, że nie wprowadzimy nieładu, a cały strój będzie prezentował się na nas bardzo dobrze. Moda powinna być zabawą.