Kupujemy szczotkę do włosów

Moda

Troska o włosy to nie tylko drogie kosmetyki, ale również odpowiednio dobrana szczotka. Trzeba pamiętać, że szczotka kiepskiej jakości bardzo negatywnie odbije się na kondycji fryzury. Na szczęście dzisiaj w sklepach znaleźć można ogromny wybór różnego rodzaju szczotek. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć taką, która idealnie wpisuje się w indywidualne potrzeby oraz oczekiwania. Zobaczmy, co warto wziąć pod uwagę, kupując szczotkę.

Przeznaczenie szczotki

Szczotki do włosów, które dostępne są w sprzedaży różnią się, jeśli chodzi o przeznaczenie. Jeśli interesuje nas szczotka do rozczesywania włosów, musimy wybrać inną niż wówczas, gdy poszukujemy szczotki do modelowania.

Materiał, z którego wykonano szczotkę

Tworzywo, z jakiego została wykonana szczotka w istotny sposób wpływa na kondycję włosów. Za najlepsze uchodzą te mające włosie z dzika. Szczególnie poleca się szczotki drewniane. Wystrzegać należy się z kolei tych metalowych, które najbardziej niekorzystnie wpływają na kondycję włosów.

Kupujemy szczotkę do włosów

Problem, jakim dotknięte są włosy

Nasze włosy mogą być dotknięte rozmaitymi problemami. W przypadku elektryzowania, warto wystrzegać się szczotki plastikowej, która nasila ten objaw. Jeśli włosy się elektryzują, warto postawić na szczotkę z włosia naturalnego. Sprawdzi się ta wykonana z drewna.

Rodzaj włosów

To bardzo istotne kryterium, jakie należy uwzględnić przy wyborze szczotki. Posiadaczki włosów długich i gęstych powinny szukać szczotki płaskiej i pneumatycznej. Jeśli włosy są cienkie oraz rzadkie, lepszym wyborem niż szczotka będzie grzebień. Jego zęby powinny być jednak szeroko rozstawione.

Rodzaj igiełek

Jeśli nie chcemy zafundować sobie podrażnień skóry głowy, należy wystrzegać się szczotek z ostro zakończonymi igiełkami. Jeśli szczotka ma na igiełkach kuleczki, regularnie należy sprawdzać, czy nadal znajdują się one na swoim miejscu.

Szczotka do rozczesywania włosów to produkt, który należy wybrać, biorąc pod uwagę przynajmniej kilka kryteriów. Dzięki temu mamy szansę na znalezienie szczotki, która idealnie wpisze się w nasze oczekiwania, a także kondycję włosów i skóry głowy.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/72-szczotki