Japonki i sandały Liu Jo

Moda

Japonki są rodzajem lekkich klapek, które trzymają się na stopie dzięki dwóm paskom. Jeden koniec tych pasków jest przymocowany pomiędzy paluchem a palcem długim, drugi zaś przy krawędzi podeszwy, mniej więcej w połowie jej długości, po lewej i prawej stronie. Dzięki takiemu ułożeniu pasków klapki trzymają się pewnie i są wygodne. Współcześnie tą samą nazwą określa się różne rodzaje sandałów, których wspólną cechą jest właśnie zbieganie się pasków pomiędzy palcami.

Co ciekawe najstarsze buty tego typu nie pochodzą wcale z Japonii, ale z Egiptu, gdzie były używane około 1500 roku p.n.e., eksponaty znalezione w innych, bardzo od siebie odległych krajach, są o wiele młodsze. Wiadomo natomiast, że niemal identycznie wyglądające sandały, choć wykonane z różnych materiałów, używali mieszkańcy starożytnego Meksyku, ale również Chin czy wreszcie Japonii.

Choć produkuje się tego rodzaju sandały zarówno w rozmiarówce damskiej jak i męskiej to przyjęło się uważać, że jednak korzystają z nich głownie panie. Współcześnie japonki damskie wykonane są zazwyczaj z pianki, a paski są odlewem z tworzywa sztucznego. Najstarsze znane na, japonki miały skórzaną podeszwę, którą przytrzymywały paski z liści palmowych.

Wśród producentów oferujących najciekawszą gamę rozmaitych wzorów japonek damskich jest włoska firma, posługująca się marką Liu Jo. Produkowane przez nią japonki oraz sandały łączą w sobie tradycyjną formę z nowoczesnym wyglądam, projektowanym przez specjalistów od współczesnej mody. Powstałe w ten sposób sandały są idealnym dodatkiem do letnich kreacji, zarówno plażowych jak i wieczorowych. Ostatnio cieszą się one coraz większą popularnością wśród polskich klientek.

Dodaj komentarz