Kiedy stosować emolienty dla niemowląt?

Kosmetyki

Kiedy stosować emolienty dla niemowląt?Każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko rosło zdrowo i prawidłowo się rozwijało. Fakt ten dotyczy maluchów w każdym wieku, także niemowląt.

Ważną funkcję na tej płaszczyźnie odgrywa codzienna pielęgnacja ciała niemowlęcia. W pierwszych tygodniach często wystarcza sama woda, jednakże z czasem, gdy maluch zaczyna się bardziej pocić i brudzić, konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do mycia delikatnego ciała dziecka.

Zalety emolientów

Znaczna część maluchów cierpi na atopowe zapalenie skóry, którego efektem jest nieprzyjemny świąd i zaczerwienienie. Oczywisty jest fakt, że w tym przypadku stosowanie klasycznych kosmetyków do pielęgnacji ciała jest niewskazane, a nawet zabronione. Mydełko, a nawet płyn do kąpieli, mimo iż stworzone o delikatnej skórze niemowlęcia, często okazują się zbyt drażniące i nie spełniają właściwie swojej funkcji. Zdecydowanie lepszą alternatywą są w tym przypadku emolienty dla niemowląt, czyli kosmetyki posiadające przede wszystkim działanie natłuszczające i ochronne (więcej szczegółów).

Czym są emolienty?

Ogólnie rzecz ujmując, emolienty to kosmetyki bezzapachowe, pozbawione sztucznych barwników i konserwantów, bezpieczne i skuteczne jednocześnie. Doskonale myją delikatną skórę malucha, nie powodując przy tym podrażnień. Co ważniejsze, emolienty dla niemowląt tworzą na skórze specjalny film, który skutecznie zatrzymuje wodę w głębszych warstwach skóry, umożliwiając jednocześnie jej odparowywanie z naskórka. Zaletą tego rodzaju kosmetyków jest również to, że powiadają one właściwości natłuszczające i odżywcze – optymalnie łączą właściwości płynu do kąpieli oraz emulsji do ciała.

Należy jednak pamiętać, że emolienty dla niemowląt to kosmetyki stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach z AZS, w przypadku maluchów, które nie mają skłonności alergicznych, stosowanie emolientów nie jest konieczne, a niekiedy wręcz niewskazane.

Planując zakup tego typu kosmetyków należy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład konkretnej propozycji, wbrew pozorom marka i cena stanowią w tym przypadku kwestię drugorzędną. Z pewnością warto rozważyć zakup emolientów koncernu Polpharma, które dostępne są pod marką Eloderm.

Dodaj komentarz