Jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka?

Jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka?

Kosmetyki

Małe dzieci, szczególnie w ciągu pierwszych kilkunastu lat swojego życia, są bardzo delikatne i wymagają od nas niezwykle troskliwej opieki. Jest to doskonale widoczne chociażby na przykładzie skóry dziecka, która w początkowym okresie jest niezwykle wrażliwa i podatna na najróżniejsze podrażnienia i choroby.

Z tego powodu bardzo ważne jest zapewnienie jej odpowiedniej pielęgnacji – bez tego możemy narazić nasze dziecko na wiele bardzo nieprzyjemnych dla niego dolegliwości. Obecnie na rynku znajdziemy całe mnóstwo kosmetyków, które reklamowane są jako przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecka. W rzeczywistości jednak musimy bardzo uważać na to, co kupujemy.

Pielęgnacja skóry

Wystarczy tylko zapoznać się ze składem wielu tego typu produktów aby zobaczyć, że praktycznie większość z nich nie zapewnia odpowiedniej pielęgnacji skóry dziecka – mało tego, niektóre mogą być nawet groźne dla naszych maluchów. Przede wszystkim producenci stosują w nich mnóstwo szkodliwych dodatków, takich jak sztuczne barwniki czy inne substancje, które często wywołują podrażnienia i różnego rodzaju zmiany skórne. Nie należy zatem ślepo kierować się tym, że dany produkt jest reklamowany jako przeznaczony dla dzieci, bowiem w praktyce niewiele to mówi. Musimy przede wszystkim zwracać uwagę na skład.

Dobre kosmetyki

Rzeczywiście dobre kosmetyki dla maluchów to takie, które nie posiadają wymienionych wyżej produktów i zawierają wyłącznie naturalne składniki. Ponadto faktycznie skuteczna pielęgnacja skóry dziecka nie zawsze wygląda tak samo, bowiem różne dzieci mogą mieć pod tym względem różne potrzeby. Musimy dokładnie wiedzieć, czego potrzebuje skóra naszego dziecka i dobierać kosmetyki specjalnie pod tym względem. Porady na ten temat znaleźć można tutaj: . Warto zainteresować się na przykład emolientami, które z roku na rok zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność i cieszą się dobrą opinią specjalistów (link). W składzie takich produktów nie znajdziemy żadnych chemicznych dodatków – przeciwnie, zwykle zawierają one mnóstwo substancji takich jak witaminy i minerały, które doskonale wpływają na zdrowie skóry naszego dziecka.

Dodaj komentarz