Jak wybrać pierścionek na zaręczyny?

Biżuteria

Kolor pierścionka

Pierwsza rzecz, o której trzeba pomyśleć przed zakupem pierścionka zaręczynowego, to jego kolor. Chodzi oczywiście o kolor złota – bo to z tego metalu najczęściej wykonuje się pierścionki zaręczynowe. Wszystko zależy od tego, jaki kolor nosi (lub chciałaby nosić, jeśli ma się takie informacje) przyszła panna młoda. Jeśli lubi i nosi kolczyki czy wisiorki srebrne, to najlepiej wybrać białe złoto, bo kolorystyka nie będzie się gryzła. Jeśli woli te bardziej tradycyjne, to żółte złoto sprawdzi się jak najbardziej. Pierścionki zaręczynowe w Krakowie to bogactwo kolorów, dlatego możliwe jest także zakupienie pierścionka w dwóch kolorach złota choćby tutaj. Taki jednak może być modny tylko przez parę lat.

Jak wybrać pierścionek na zaręczyny?

Istnieje jeszcze opcja pomieszania kolorów, czyli wybrania pierścionka dwukolorowego – z żółtym i białym złotem jednocześnie. To szczególnie dla tych pań, których preferencje się zmieniają lub które chciałyby mieć zabezpieczenie na przyszłość – w razie gdyby gusta się im zmieniły.

Fason biżuterii zaręczynowej

Te temat nieco zahacza o poprzedni. Również niezbędne jest kierowanie się gustami ukochanej kobiety. Jeśli jest osobą skromną, lubiącą proste ozdobniki, to najlepiej sprawdzi się tradycyjny, prosty fason pierścionka. Dyskrecja wzoru, elegancja dominują w klasycznych modelach. Do takich prostych fasonów najczęściej dopasowany jest brylant jako najbardziej klasyczny kamień. Symbolizuje on nierozerwalną miłość i poważne zamiary mężczyzny.

Jeśli kobieta lubi jednak bardziej ozdobne elementy biżuterii, to i w kwestii pierścionka zaręczynowego trzeba o tym pamiętać. Wtedy można postawić na bardziej odważne kształty, a i wybór kamienia nie musi być wcale tradycyjny. Oprócz brylantów można postawić także na szafiry, rubiny czy szmaragdy. Istnieje również możliwość zakupienia pierścionka wielokamieniowego.

Wybór pierścionka zaręczynowego to niezwykle ważna kwestia. Jest to decyzja na cale życie, dlatego trzeba dobrze przygotować się i przemyśleć wybór. Jeśli nie do końca wiadomo, co będzie odpowiednie, można spróbować podpytać najbliższe kobiety z otoczenia ukochanej, aby trafić w jej gust.