Torebki listonoszki – dlaczego wciąż są modne?

Moda

Torebki są nieodzowną częścią damskiej garderoby. Historia damskiej torebki liczy sobie kilka stuleci – pierwsze pojawiły się w XIV wieku i w niczym nie przypominały tych współczesnych. Torebki podlegają dzisiaj takim samym zmianom mody, co inne elementy garderoby. Nic więc dziwnego, że nowe fasony torebek pojawiają się każdego sezonu. Są jednak i takie fasony torebek, które są ponadczasowe. Wśród nich są torebki damskie listonoszki.

Po raz pierwszy torebki damskie listonoszki były bardzo modne w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Od kilku lat wraz z powrotem mody inspirowanej tymi latami znów są trendy. Dlaczego kobiety tak bardzo kochają ten fason torebek? Przede wszystkim dlatego, że są one bardzo praktyczne. Wbrew pozorom zmieści się w nim spora liczba drobiazgów niezbędnych każdej kobiecie na co dzień. Kobiety kochają listonoszki także za to, że są wygodne. Niezbędnym elementem listonoszki jest bowiem długi, regulowany pasek. Dzięki temu można je nosić wygodnie przewieszone przez ramię. W ten sposób mamy wolne ręce.

Materiał a stylizacje

W zależności od tego, z jakiego materiału listonoszka została uszyta, będzie pasowała do różnych stylizacji, nie tylko do tych w stylu retro. Możemy wybrać listonoszkę w minimalistycznym stylu, a więc taką, która nie ma praktycznie żadnych ozdób. Do wyboru mamy także modele inspirowane latami 70-tymi. Torebki te będą ozdobione frędzlami. Jeżeli chodzi o materiał, z którego listonoszka została uszyta, to warte polecenia są te skórzane. Są ponadczasowe, a przede wszystkim bardzo trwałe. Jeśli będziemy je odpowiednio pielęgnować posłużą nam bardzo długo. Jeśli nam się znudzą, zawsze możemy je schować na dno szafy i wyciągnąć wtedy, kiedy znów będą na topie.

Zobacz także: https://www.melon.pl/torebki-damskie/listonoszki/

Pierwowzór torebek

Pierwowzorem współczesnych torebek listonoszek były torby noszone przez listonoszy. Były modne już w latach siedemdziesiątych, teraz znów przeżywają swoje złote lata. Fason listonoszek nie zmienia się, zmieniają się jedynie ich kolory i faktura materiałów, z których się je szyje. Listonoszki to torebki, które kochają wszystkie kobiety.

Dodaj komentarz