Moda – mega dynamika zmian

Moda

Moda – mega dynamika zmianModa zmienia się praktycznie w każdym sezonie. To, co ludzie chętnie nosili zeszłego lata, w tym może już być kompletnym obciachem. Teraz, mówiąc o modzie, myśli się o danym trendzie w przeciągu krótszego czasu niż dawniej.

Zazwyczaj jest to jeden, dwa, a czasami nawet trzy sezony, jeśli coś się dobrze przyjęło i jest chętnie noszone przez większość osób.

Zazwyczaj zmieniają się fasony.

Często następuje też powrót do starych modeli, więc nie trzeba wyrzucać starych ubrań, bo można do nich często wrócić. Po drobnych poprawkach mogą wyglądać jak nowe ze sklepu. W poprzednich stuleciach zmieniała się ona znacznie wolniej. Miało na to na pewno wpływ wiele czynników. Przede wszystkim, wtedy informacje przepływały o wiele trudniej i wolniej. Było to utrudnione, więc wieści o nowych rozwiązaniach były dostarczane przez znacznie dłuższy czas niż dzisiaj. W dzisiejszych czasach wystarczy szybki post na blogu czy w mediach społecznościowych, aby dotarł on do dużej ilości osób. W dodatku następuje wiele różnych zmian, jeśli chodzi o to, z jakich źródeł można zaopatrzyć się w ubrania. Poza sklepami i nowościami w nich, można je dostać po prostu od innych osób. Zazwyczaj jest to starsze rodzeństwo lub znajomi, którym się nie sprawdziły dane kroje albo nie pasował kolor ubrania, lub inne szczegóły, które akurat nam mogły nie przypasować.

A co z „second handami”?

Bardzo tanio można je dostać w sklepach z odzieżą używaną. Są one praktycznie za pół darmo. Można je zakupić nawet po złotówce. Są one różnie wyceniane. Mogą być kupowane od sztuki, więc muszą być wycenione indywidualnie. Może to być monotonne i pracochłonne, jednak warto to robić wtedy, kiedy spodziewamy się znalezienia bardziej cennych ubrań spośród ich stosu. Są także kupowane na wagę. Wtedy im lżejsze ubrania, tym mniej zapłacimy. Mimo tego, że ktoś te ubrania już nosił, są one często chętnie kupowane. Nie trzeba się tu dręczyć zakupem. Były one na pewno odkażane i prane w specjalnych środkach, więc są bezpieczne do noszenia bez żadnych obaw.