Czym pielęgnować delikatną skórę niemowląt?

Kosmetyki Moda Porady

Maluchy mają bardzo delikatna skórą. Jest ona nadwrażliwa, a w efekcie bardzo podatna na podrażnienia. Jej naturalna warstwa ochronna dopiero zaczyna się tworzyć. Nie chroni więc malucha przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi w odpowiednim stopniu. Lekarze polecają ostatnio do pielęgnacji wrażliwej i delikatne skóry stosowanie kosmetyków, które jednocześnie nawilżają, natłuszczają i zapewniają ciału dodatkową ochronę. Tak działają emolienty. Zobaczmy, co to za kosmetyki.

Czym pielęgnować delikatną skórę niemowląt?

Czym są emolienty?

W kosmetykach nazwanych emolientami w dużej mierze znajdują się naturalne składniki. W ich składzie znajdują się składniki, które z jednej strony bardzo mocno natłuszczają skórę (np. olej lniany), z drugiej zaś bardzo mocno ją nawilżają. Do tego tworzą one na powierzchni skóry warstwę ochronną. Są więc stosowane także do pielęgnacji skóry atopowej.

Jakie preparaty można kupić?

Emolienty to preparaty, których wybór jest obecnie bardzo duży. Można dostać je w każdej aptece. Do wyboru są kremy, balsamy, płyny do kąpieli, mydła. Emeolienty w postaci kremów i balsamów można stosować do pielęgnacji skóry dziecka w ciągu dnia. Nie są tłuste, a do tego wchłaniają się bardzo szybko. Na noc można stosować maści z emolientami. Mają one bardziej gęstą konsystencję od kremów i balsamów. Można je stosować do pielęgnacji bardzo suchej i popękanej skóry. Nie tylko będą ja pielęgnować, ale także leczyć.

Jak je stosować?

Kosmetyki z emolientami profilaktycznie można stosować rano i wieczorem. Jeśli jednak na ciele malucha pojawią się zaczerwienia, jeśli widać na niej odparzenia lub gdy skóra zaczyna się łuszczyć – kosmetyki z emolientami można stosować nawet kilka razy dziennie. Należy nakładać je także na buzię i rączki dziecka.

Przede wszystkim dla alergików

Emolienty to kosmetyki, które stosowane są przede wszystkim do pielęgnacji skóry dzieci chorych na alergię, a w szczególności na Atopowe Zapalenie Skóry. Tworząc na skórze warstwę ochronną, łagodzą towarzyszący AZS świąd. Zapobiegają zaostrzaniu się choroby.